Cesty do Indonésie budou od dubna pro české turisty o nějakou tu stokorunu levnější a pohodlnější. Tento asijský stát zařadil Českou republiku mezi 30 zemí, kterým bude v průběhu následujícího měsíce zrušena vízová povinnost. A to ve snaze zvýšit počet cizinců mířících za odpočinkem právě sem.

Indonésie taktéž doufá, že naláká postupně více zahraničních investorů, kteří by si chtěli v zemi zakoupit pozemek.

Komodo Indonesia

Slováci budou platit i nadále

Čtvrtý nejlidnatější stát světa zavede pro tři desítky zemí třicetidenní volný vstup na své území. Kromě České republiky jde třeba i o Čínu, USA, Velkou Británii či Rusko. Zajímavé je, že podobný krok Indonésie neučinila vůči Australanům, kteří tvoří jednu osminu jejich zahraničních návštěvníků. Ti budou muset i nadále platit 35 amerických dolarů (necelých 900 Kč) za víza. Ovšem Češi – a nejen oni – budou moci tento finanční obnos utratit za příjemnější nebo užitečnější záležitosti. Zato na sousední Slovensko se plánované zrušení víz nevztahuje.

Bali Indonézie

Krok indonéské vlády tak zvýší počet zemí, na které se nebude vztahovat vízová povinnost, na 45. Stále se však ještě může stát, že se dubnové zrušení víz drobně zpozdí, poněvadž v indonéské ústavě je jasně napsáno, že tento krok může být proveden pouze na reciproční bázi.

rýžové terasy Bali Indonésie

Trumfne Indonésie časem Thajsko?

Vláda je však údajně připravena jednat co nejrychleji. Cíl je totiž jasný. Indonésie chce v tomto roce přilákat o milion turistů více než v tom loňském, hodlá tedy prolomit hranici 10 milionů turistů, kteří by měli do státního rozpočtu přinést přibližně 1,2 miliardy dolarů.

Borobudur Yogyakarta Jáva Indonézie

Do roku 2019 by Indonésie chtěla přivábit 20 milionů turistů ročně a dostat se blíže k číslům, které vykazuje Thajsko (27 milionů).

Gili Meno Indonézie