Jaro je tady a většinu z nás láká trávit stále více času venku. Což takhle vyrazit někam na výlet? Tentokrát tu máme tip především pro pány, kteří rádi sledují fotbal. Co byste řekli tomu vydat se – buď sólo, anebo s kamarádem, případně s chápavou partnerkou – do Mnichova? Nabízí se hned několik termínů.

Většina zápasů se koná v sobotu

Jak známo, FC Bayern Mnichov (FC Bayern München) je fotbalový klub, který spadá pod německou Bundesligu a který se před devíti lety přestěhoval do Allianz Areny. Právě tam můžete v dubnu a v květnu zavítat na některý ze zápasů. Tak například v sobotu 11. dubna se v Mnichově uskuteční zápas Bayern Mnichov – Eintracht Frankfurt, v úterý 21. dubna Bayern Mnichov – Porto, v sobotu 25. dubna Bayern Mnichov – Hertha Berlín a v sobotu 9. května Bayern Mnichov – Augsburg.

FC Bayern Mnichov

Nabízí se také Muzeum rocku

V rámci návštěvy Mnichova, který je hlavním městem Bavorska, doporučujeme navštívit rovněž některou z útulných hospůdek a ochutnat tam místní speciality včetně skvělého piva. Máte-li rádi umění a památky, najdete ve městě řadu muzeí a galerií – Bavorské národní muzeum, Mnichovské městské muzeum, Židovské muzeum či Muzeum hasičů. K těm „odvázanějším“ patří pro změnu Muzeum rocku. Anebo je libo spíše výlet do ZOO?

Mnichov

Světovým architektonickým unikátem je olympijský areál, který se nachází 4 kilometry severně od centra. Jak asi víte, v roce 1972 se v Mnichově konaly 20. letní olympijské hry.

olympijský areál Mnichov