Francouzská metropole je oblíbeným cílem (nejen) zamilovaných. Často její návštěvu volí například ti, kteří se plánují zasnoubit a jejichž domovina jim pro tento krok připadá příliš fádní. Většina turistů sem putuje jen na víkend a snaží se stihnout co nejvíce aktivit v krátkém časovém úseku. A romantický piknik v Paříži může být jedním z nich.

Nevšední služba především ušetří čas

Miniaturní firmička Paris Picnic, kterou založil americký pár Patrick Johnson a Katia Kroupniková, sází na to, že se lidé snaží stále více a více šetřit svůj čas. Mnozí si dobře uvědomují, že než seženou v obchodech kvalitní produkty na pohodový piknik, přijdou o kus dne, který mohli trávit úplně jinak. Proto tedy Patrick a Katia rozjeli tzv. zařizování pikniků. Zákazníkům, převážně turistům, rozvážejí hotové piknikové koše podle jejich chuti.

„Ať už si chcete udělat pohodové odpoledne u kanálu Svatého Martina, pod Eiffelovou věží a nebo v jednom z bezpočtu parků, nelze pochybovat o tom, že Paříž je pro pikniky jako stvořená. Spojili jsme se s výrobci poctivých produktů a s vinaři z celé Francie, abychom svým zákazníkům zajistili co možná nejlepší zážitek,“ uvedl Johnson s tím, že se nemohou dočkat, až jaro propukne naplno.

piknik v Paříži

Součástí menu jsou i makronky a foie gras

Zákazníci si mohou na internetu vybrat ze čtyř možností. Základní, Le Classique, přijde na 55 eur. V ceně je víno podle výběru, bagetky, nejrůznější sýry, uzeniny, gurmánské chipsy, čerstvé ovoce, zeleninový salát, voda a sezónní dezert. Ti, kteří mají rádi luxus, si však mohou připlatit třeba za variantu Le Chic. Ta sice stojí 85 eur, vyjma výše zmíněných laskomin však bude na dvojici čekat i malé šampaňské, foie gras a makronky.

Každý piknikový koš obsahuje příbory a bavlněnou deku, kterou si mohou zákazníci rozprostřít tam, kde se rozhodnou hodovat.

Samozřejmostí je také to, že si lidé mohou vybrat, kdy a kam chtějí své piknikové koše doručit. Ideální je objednání alespoň dva dny předem, ale americký pár obvykle stíhá vyřizovat i last minute zakázky. Ani tam jejich podnikavost nekončí. Za příplatek totiž nabízí květinovou výzdobu či fotografa, jenž pár při pikniku nafotí.

jarní piknik