Mercat de Sant Josep de la Boqueria či prostě jen tržiště La Boqueria je jednou z význačných turistických atrakcí katalánské metropole. Je půvabné a těžko byste v tomto městě hledali fotogeničtější místo plné čerstvých potravin. Stejně tak jde však o velmi stísněné prostory, kde turisté jednoduše vadí. A to je důvod, proč sem nebudou smět větší skupiny.

Místo nakupování fotografují

Pokud jste již někdy navštívili Barcelonu, tak jste asi jen těžko vynechali návštěvu tržiště nacházejícího se ve čtvrti Ciutat Vella. Jestliže jste sólo cestovatelé, nové nařízení se vás týkat nebude. Zavítáte-li sem ale v budoucnu s cestovní kanceláří, měli byste vědět, že vás dovnitř dost možná nepustí. Informoval o tom deník The Local.

Tržiště totiž neumožní vstup více než patnáctičlenným skupinám v pátek a v sobotu mezi osmou hodinou ranní a třetí hodinou odpolední, kdy je zde nejvíce zákazníků. Právě tehdy sem velmi často míří také velké skupiny turistů. Ti si především fotí čerstvé mořské plody, ryby, ovoce a lidi, kteří zde nakupují. To však znesnadňuje pohyb po tržišti místním obyvatelům, kteří si tak dlouho stěžovali, až uspěli.

Stačí se rozdělit na skupinky

Podle nich však není velká pravděpodobnost, že by nové nařízení doopravdy něco změnilo. Bezpečnostní pracovníci sice budou během špičky vykazovat velké skupiny turistů pryč, jenomže značný zmatek zde způsobují i menší skupiny, čítající kolem deseti osob. Místní však věří, že jde pouze o začátek a že nařízení bude v budoucnu ještě upraveno tak, aby doopravdy pomáhalo a aby se velké skupiny turistů nezačaly dělit na menší.

La Boqueria je zkrátka nejlepší!

„V Barceloně jsou i další velká tržiště, jako je třeba Mercat Santa Caterina. Jenomže pro zdejší obyvatele je La Boqueria místem, kde lze určité produkty nakoupit nejlépe. Často je totiž prodejci ani jinde neprodávají. Proto lze čekat, že zastupitelé budou jednat a snažit se, aby sem v nejvytíženější době turisté mohli spíše jen sporadicky,“ uvedla pro média častá návštěvnice Mercat de Sant Josep de la Boqueria.

Barcelona