Golfové zájezdy, organizované nejen speciálně zaměřenými cestovními kancelářemi, jsou stále populárnější, hlavně díky dostatku informací o hřištích a jejich parametrech.

Poznat jich na cestách co nejvíc je přitom metou každého „ortodoxního“ golfisty. Stejně tak, jako jiný vzpomíná na chvíle, kdy se během dovolené opaloval na pláži či okukoval pyramidy, on si vybaví především to, na kterém hřišti se mu povedl naprosto perfektní odpal.

golf u moře

Karta zaručí nejen levnějšího trenéra

K zájezdům patří i určité benefity, zejména tzv. Golf Card. Jejím zakoupením hráč získá až padesátiprocentní slevy na hřiště, indoory, proshopy, driving range, ubytování a podobně. Dále má možnost zahrát si díky ní i tam, kde je vstup omezen pouze pro členy, což je neocenitelné. Existují rovněž motivační turnaje pro držitele těchto karet, máte šanci najmout si výhodněji trenéra.

golfové hřiště

Některé letecké společnosti nabízejí za určitých podmínek dokonce volné letenky. S kartou lze také platit pronájmy aut, značkové oblečení atd. Tento systém funguje v mnoha zemích Evropy a pochopitelně i v USA. V nabídce samozřejmě nesmějí chybět ani golfové balíčky.

V nich se obvykle spojuje několik výhod různého typu, například green free, pronájem auta (častokrát si lze předem vybrat i oblíbenou značku), speciální typ pojištění, využití zvláštních hotelových služeb, dopravu na hřiště i přednostní odbavení bagáže na letišti.

golf v zahraničí

Můžete následovat svoje idoly

Lze zorganizovat pobyt podle individuálních požadavků, včetně transferu zavazadel mezi hotely, možností je mnoho. Jsou ale i další neocenitelné „drobnosti“, třeba informace o tom, který známý hráč, případně celebrita, na určitém hřišti hrál.

Pro golfisty je sdělení, že na nějaké jamce měl potíže i Tiger Woods, motivací, aby ji zahráli co nejlépe. Jiné zase potěší i inspiruje, když se dozvědí, že na stejném místě si před časem zahrál známý zpěvák či herec.

hráč golfu

Prověřené je Španělsko, Belek i Dubaj

Nesmíme zapomínat na rozmary počasí, proti nim se nelze pojistit. Často se – zejména v tropických oblastech – stává, že ve vnitrozemí prší a na pobřeží je hezky. V hotelích, jež se specializují na golf, ovšem mají přehled, kde se dá hrát a kde ne, to je další velké plus.

I když se golf hraje všude, míst, která jsou mu doslova zaslíbená, už zase tolik není. Pokud bychom brali v úvahu známý poměr „kvalita = cena“, určitě nevynecháme turecké letovisko Belek (na snímku). V Dubaji zase vyrostla exkluzivní golfová hřiště, splňující nejpřísnější mezinárodní standard.

golfové hřiště Belek

Nepřeberné množství hřišť různé obtížnosti najdeme pochopitelně i v Evropě, hlavně na jihu. Příkladem je čarokrásné španělské pobřeží Costa del Sol. Pro ty, co touží po exotice, jsou tu destinace jako Jamajka či Dominikánská republika.

Zajímavostí je, že nejstarší hřiště na světě pochází z 16. století a nalézá se ve skotském St Andrews (na snímku). Zahrát si na něm ale není jen tak. Vyjde cca na 200 liber a hráč má obvykle povinnost vzít s sebou hosta.

golfové hřiště St Andrews Skotsko

Jedno z nejpůvabnějších i cenově dostupných hřišť je Costa Adeje na kanárském ostrově Tenerife. Krásné výhledy do krajiny si však hráč musí zasloužit tím, že ukáže svůj um…

golfové hřiště Costa Adeje