Britská pošta přišla s velmi podrobnou studií. Ta ukazuje, že dovolené v eurozóně by měly být během letošního léta výrazně levnější než v loňském roce.

Největší cenový pád se udál v populárním Algarve v Portugalsku (na snímku). Ceny související s turismem (například za jídlo v restauracích či opalovací krémy) se tam snížily o 22 procent.

Algarve

Levnější budou také Korfu (na snímku) a Menorca, o něco snad i Chorvatsko. Největší výhodu mají Britové a Američané, jejichž měny si v uplynulých 10 měsících vůči euru hodně polepšily, bědovat však nemusejí ani Češi.

Korfu

Bulharsko stále vede

Nejdostupnější dovolenou u moře by mělo být bulharské letovisko Sunny Beach alias Slunečné pobřeží (na snímku). Jednoduchým porovnáním dojdete k tomu, že za stejné produkty zde dáte takřka třikrát méně než na italském pobřeží Amalfi. Dráž než loni bude jen v tureckém letovisku Marmaris.

Slunečné pobřeží

Pravdou však zůstává, že zákazníky all inclusive hotelů tyto statistiky moc zajímat nemusejí, protože tam mají vše, co k pohodové dovolené potřebují.

Ibizu ovládnou movitější turisté

V Algarve by mělo být podstatně levněji než na Ibize, v Sorrentu či v Nice. Za to samé tam totiž zaplatíte méně než polovinu. Zatímco za pivo dáte na Ibize přibližně sto korun, v Algarve to bude jen 30 korun. Argument jako hrom.

Ibiza začíná být vůbec tak trochu španělským cenovým strašákem. Za 1,5litrovou láhev minerální vody zde turisté zaplatí kolem 50 korun, což je násobně více než na jiných místech ve Španělsku.

Ušetříte i v Andalusii a na Korfu

Pokud tedy chcete vyrazit za nízkými cenami a neplánujete dovolenou all inclusive, měli byste zakotvit ve zmíněném Algarve, bulharském Slunečném pobřeží, andaluském Costa del Sol, kyperském Pafosu, případně na řeckých ostrovech Kréta (na snímku) či Korfu. Tyto dovolené v eurozóně určitě budou stát za to!

Kréta