Usmívejte se, vyletí ptáček! Tato věta jistě vytane na mysli mnoha turistům, kteří se ve městě Yangpyeong v Jižní Koreji (40 kilometrů od Soulu) dostanou před dvoupatrovou kavárnu bývalého vojenského pilota. Deset metrů vysoká budova má totiž podobu fotoaparátu, respektive dvouoké zrcadlovky Rolleiflex.

Jihokorejský kutil a nadšenec do fotografování Park Sung Hwan ji postavil během šesti let na pozemku hned vedle svého domu, kde žije se ženou a dcerou.

Splnil si dávný sen

Muž do vybudování neobvyklé kavárny v Jižní Koreji investoval veškeré rodinné úspory, ale prý toho nelituje. Však na zájmu lidí, kteří jeho dílo obdivují, celkem slušně vydělává. A dodejme, že odvedl precizní práci.

Kavárna snění Yangpyeong

Velká kruhová okna prvního a druhého podlaží tvoří objektiv a hledáček starého fotoaparátu a nechybí tu ani většina ovládacích prvků fotopřístroje – páčky nastavující ohnisko a závěrku, navíječ filmu, vše najdete tam, kam to patří. Jen v horní části domu je místo značky fotoaparátu název kavárny – Kavárna snění.

A aby byla iluze dokonalá, interiér kavárničky tematicky doplňuje a zdobí rozsáhlá sbírka předmětů s fotografováním spojených. Tikají tu hodiny ve tvaru fotoaparátu, vyzvání telefon ve tvaru fotoaparátu, ba i toaletní papír je uložený v pouzdře tak, že vypadá přesně jako krabička kinofilmu, jen poněkud větší.

Kavárna snění Jižní Korea interiér