Máte chuť vyrazit na výlet do zahraničí? Nemáte žádný konkrétní plán a přitom se netajíte slabostí pro auta? Vydejte se do Španělska, respektive do Katalánska! V příštích dnech se v Barceloně uskuteční již 38. ročník mezinárodního veletrhu Barcelona International Motor Show neboli Autosalon Barcelona 2015. A odtamtud si můžete „odskočit“ na Grand Prix Formule 1 v Montmeló.

Veletrh potrvá devět dní

Akce Barcelona International Motor Show 2015 začne v sobotu 9. května a potrvá až do neděle 17. května. Bude se konat na výstavišti Montjuïc Exhibition Centre, které se nachází půl hodiny od letiště – na Avinguda de la Reina Maria Cristina. Vstupné činí 12 eur. Otevřeno bude denně od 10 do 20 hodin, v pátek a v sobotu dokonce o hodinu déle.

Autosalon Barcelona 2015 se blíží

Návštěvníci mohou poprvé na vlastní oči spatřit nový Seat Ibiza. Evropskou premiéru budou mít také nejnovější verze vozů Jaguar XF, Lexus NX by Will I Am, Lexus GSF a Seat Alhambra. Svoje nejnovější „želízka v ohni“ zde hodlá prezentovat celkem 38 světových značek.

Barcelona International Motor Show

Novinkou budou mobilní technologie

Specialitou letošního ročníku má být prostor nazvaný Connected Car, v němž se představí mobilní technologie zabudované do vozidel.

Autosalon Barcelona

Mezi další klíčové atrakce veletrhu Autosalon Barcelona 2015 budou patřit rovněž prostory prezentující nové formy – zejména městské – mobility a proces navrhování automobilů (Sketch Car Design, s podporou automobilky SEAT).

Autosalon v Barceloně

Barcelona International Motor Show 2015, která se opět časově shoduje se španělskou Grand Prix Formule 1, bude hostit i setkání s marketingovými odborníky. Ti zanalyzují současnou situaci v odvětví.

Barcelona International Motor Show 2015 se blíží

Závod odstartuje v neděli

A když budete mít čas a náladu, můžete výlet do Barcelony spojit také s návštěvou zmíněné Grand Prix Formule 1. Na okruhu Catalunya v Montmeló, nacházejícím se 30 kilometrů severně od Barcelony, se Velká cena Španělska jezdí už od roku 1991. Je to trať, kterou jezdci znají nejlépe, jelikož tu probíhá většina testovacích jízd. Proto jsou zde všechny vozy od počátku tréninku perfektně nastaveny. Obtížně se zde předjíždí a život jezdcům komplikuje silný vítr od moře.

okruh Catalunya

A jaký je časový harmonogram letošního ročníku? V pátek 8. května se uskuteční dva tréninky – první od 10:00 do 11:30, druhý od 14:00 do 15:30. V sobotu 9. května proběhne třetí trénink (11:00 – 12:00) a kvalifikace (14:00). Samotný závod se bude konat v neděli 10. května od 14 hodin.