Láká vás poznat španělskou metropoli Madrid? Kromě procházky po historické části města či prohlídky fotbalového stadionu Estadio Santiago Bernabéu můžete stihnout i návštěvu veletrhu. Jestliže se řadíte mezi milovníky domácích zvířat, vydejte se na jih Evropy už tento měsíc.

Čtvrtý ročník veletrhu 100×100 Mascota se bude konat v sobotu 23. a v neděli 24. května na výstavišti IFEMA (Avenida Partenón, cca 10 minut od letiště).

IFEMA Madrid

Součástí budou také semináře a výcvikové kurzy

Loni tuto akci zaměřenou na domácí mazlíčky navštívilo téměř 29 tisíc návštěvníků, v areálu bylo přítomno bezmála 6 tisíc zvířat (zejména psi, kočky, králíci, morčata, fretky, slepice, osli atd.) a prezentovalo se zde 114 firem nabízejících vše potřebné pro péči o domácí zvířata.

A na co se ještě můžeme těšit? Na soutěže, semináře týkající se péče o domácí mazlíčky a jejich zdraví, výcvikové kurzy, 84. jarní mezinárodní výstavu psů H.M. The King’s Trophy a na unikátní přehlídku španělských speciálních plemen.

veletrh 100x100 Mascota

Další akce potěší knihomoly i sběratele umění

Nestíháte se vydat do Madridu tak narychlo? Anebo máte jiné záliby? Nevadí, třeba vás nadchne některá z připravovaných akcí, jež se do konce letošního roku uskuteční rovněž na výstavišti IFEMA. Zde jsou nejzajímavější veletrhy v Madridu a data jejich konání:

29.–30. května GYM FACTORY (fitness a sportovní zařízení)

5.–14. června SALÓN DEL VEHÍCULO DE OCASIÓN (veletrh ojetých vozů)

25.–28. června MULAFEST (životní styl a kultura ve velkoměstě)

9.–13. září BISUTEX (mezinárodní veletrh bižuterie)

18.–20. září UNIBIKE (mezinárodní cyklistický veletrh)

1.–4. října MADRID GAMES WEEK (videohry)

7.–9. října LIBER (mezinárodní knižní veletrh)

28.–30. října FRUIT ATTRACTION (mezinárodní veletrh ovoce a zeleniny)

12.–15. listopadu BIOCULTURA (biopotraviny a bioprodukty)

21.–29. listopadu FERIARTE (umění a starožitnosti)

16.–20. prosince ALMONEDA NAVIDAD (starožitnosti, galerie umění a sběratelství)