Už se vám v minulosti stalo, že jste přiletěli na vysněnou a ne zrovna levnou dovolenou, vyzvedli si klíče nebo kartu na recepci, přišli na pokoj a tam nastalo rozčarování? Část naší redakce nedávno zavítala do Maroka, aby blíže poznala nejen tuto zemi, ale také úroveň tamějších ubytovacích kapacit. Postupně jsme přenocovali v šesti čtyřhvězdičkových hotelích. A jak to dopadlo?

Zklamaní, šokovaní, nebo dokonce až znechucení jsme nebyli ani v jednom. S drobným nedostatkem jsme se setkali pouze v hotelu Kenzi Azghour 4* v Ouarzazate, kdy nám napoprvé nešel otevřít pokoj neobvyklým typem klíče. Ochotný personál však ihned přispěchal na pomoc a ukázal nám, jak na to. Žádné další „drama“ se však nekonalo, byli jsme velmi spokojení.

Kenzi Azghour 4*

Agadir nás nadchnul

Například v hotelu Atlas Amadil Beach 4* v Agadiru nás uchvátil skvělý výhled na Atlantský oceán (viz následující snímek) a také fakt, že jsme se v hale, na chodbě, na pokoji i na balkoně mohli připojit k bezplatné wifi. Skvěle vypadal rovněž pokoj ve vedlejším hotelu – v Atlas Framissima Les Dunes D’Or 4*. Byli jsme v obou případech tak nadšení, že jsme si pokoje zapomněli nafotit dřív, než jsme se v nich zabydleli!

Atlas Amadil Beach 4*

Jaká je situace ve vnitrozemí?

Ostatní pokoje jsme zavčas zvěčnili mobilem, abyste je mohli – alespoň částečně – posoudit i vy. Tak se na ně pojďme podívat!

1/ Magic Hotel Aqua Mirage 4*, Marrakéš

Prostorný areál, velký aquapark s mnoha nevšedními tobogany, pěkné fitness centrum a spousta skvělého jídla a pití na snídani – tak na nás zapůsobil hotel Magic Hotel Aqua Mirage 4*, vzdálený cca 10 kilometrů od královského města Marrakéš. A pokoj? Neměli jsme žádné výhrady, naopak! (Balené vody na nočním stolku jsme si přinesli s sebou, na opačné straně pokoje na nás však čekala jedna podstatně větší grátis.)

Magic Hotel Aqua Mirage 4*

2/ Atlas Volubilis 4*, Fez

V úžasném, napůl středověkém, královském městě Fez (neboli Fés či Fás) jsme se ubytovali přímo v centru moderní části města, konkrétně v hotelu Atlas Volubilis 4*. Poněkud starší, ale zato stylový hotel nás rozhodně nezklamal. Absenci Atlantiku jsme si vynahradili koupáním v sympatickém bazénu, který vidíte – bez jakýchkoliv příkras a retuší – na úvodním snímku. Fotografii jsme však málem zapomněli pořídit na pokoji, došlo nám to až ve chvíli, když už jsme byli částečně vybalení. (Tudíž si odmyslete hotelovou kartu na nočním stolku a také balené vody, poudro na sluneční brýle, sprej na opalování a vlhké ubrousky na stolku pod zrcadlem.)

Atlas Volubilis 4*

3/ Palm’s Hotel Club 4*, Erfoud

V hotelu Palm’s Hotel Club 4* jsme fotili ihned, jakmile jsme otevřeli dveře od pokoje. Jeho vybavení nás nikterak zásadně neokouzlilo, ale ani nezklamalo. Vzhledem k tomu, že jsme se nacházeli jen několik desítek minut jízdy džípem od písečných dun, nečekali jsme závratný luxus. (Těšili jsme se především na projížďku na velbloudech a na pozorování západu slunce!) Všechno fungovalo, jak mělo, pokoj byl dokonale uklizený a na pravé posteli nás dokonce přivítala labuť vytvořená z ručníku a několika okvětních lístků. Namísto karty jsme v tomto hotelu vyfasovali klíč. (Co nás tady ale skutečně uchvátilo, byl stylový venkovní bazén, v noci krásně nasvícený.)

Palm's Hotel Club 4*

4/ Kenzi Azghour 4*, Ouarzazate

Pohodový hotel Kenzi Azghour 4* v Ouarzazate se nachází kousek od pravé berberské lékárny. Když se vydáte na opačnou stranu, ocitnete se velmi rychle na náměstí. Poloha objektu je tedy úžasná. A stejně tak i prostorná terasa s venkovní restaurací a výhledem do okolí. Nechybí ani hezký bazén, palmy a sezení. O náladu nás nepřipravil již zmíněný fakt, že jsme si napoprvé nedokázali otevřít pokoj speciálním klíčem. Personál nám ochotně vyšel vstříc. (Alespoň jsme si užili malou dávkou adrenalinu.)

Kenzi Azghour 4* v Ouarzazate

A náš verdikt? Maroko nás zaujalo nejen svým pobřežím, ale především vnitrozemím. (To lze poznat například v rámci zájezdu Velký okruh Marokem.) Hotely v Maroku nás nezklamaly, tamější kuchyně jakbysmet. Nebezpečí nám nikde nehrozilo a domů jsme si přivezli skvělý arganový olej, koření, čaje, mýdla, krémy a také suvenýry. Rádi se tam kdykoliv vrátíme!