Máte rádi adrenalin a něco vydržíte? Pak se s námi podívejte na tři nejděsivější horské dráhy, které lze doporučit skutečně pouze těm nejotrlejším jedincům. Tady jsou!

X2, Kalifornie

Jednu z nejzběsilejších atrakcí na světě najdete v USA – v zábavním parku Six Flags Magic Mountain ve Valencii v Kalifornii. Její sedadla rotují ve tři sta šedesáti stupních a pohybují se i mimo směr jízdy do stran. Můžete mít tedy pocit, že jste volně ve vzduchu. Intenzitu zážitku návštěvníků navíc umocňují tunely, vizuální a zvukové efekty.

horská dráha X2

Takabiša, Japonsko

Jde o nejstrmější horskou dráhu na světě, díky čemuž se zapsala i do Guinnessovy knihy rekordů. Postavili ji v roce 2011 v Japonsku, konkrétně je součástí zábavního parku Fuji-Q Highland v prefektuře Yamanashi. Jízda trvá jen dvě minuty, ale věřte, že lidem, kteří ji absolvují, se přesto může zdát nekonečná. Čtyřicetimetrovým úsekem se sklonem 121 stupňů padají hlavou dolů ve stokilometrové rychlosti a vzápětí je čeká ostré stoupání. Je to opravdu jen pro silné žaludky.

horská dráha Takabiša

Formula Rossa, Spojené arabské emiráty

Je ve Spojených arabských emirátechAbú Dhabí v zábavním parku Ferrari World, jde o unikátní a nejrychlejší horskou dráhu se simulací formule 1 (i na úvodním snímku). Do provozu byla uvedena v roce 2001 a od té doby patří k nejvyhledávanějším na světě. Jak by také ne, když na ní prosvištíte rychlostí kolem dvě stě čtyřiceti kilometrů v hodině!

horská dráha Formula Rossa