V Čechách lidé s velkým sebezapřením a strachem v očích skáčou ze Zvíkovského mostu, který měří 45 metrů. Když však stojíte nad propastí až pětkrát větší, to už se vám tají dech! Ve světě je za nejvyšší komerční bungee jumpingovou základnu považován Bloukranský most v Jihoafrické republice.

Většina lidí dost křičí

Most se stavěl v letech 1980 až 1983 přes řeku Bloukrans a je 415 metrů dlouhý. Skákat se zde začalo v roce 1997, a to z výšky 216 metrů. Najdete ho na hranici mezi Eastern a Western Cape.

Bloukranský most v Jihoafrické republice

O veškerý servis se stará firma Face Adrenalin. Toto středisko v Jihoafrické republice zaměstnává na 60 lidí (včetně kameramanů a fotografů), starajících se o bezpečnost, komfort a zvěčněné vzpomínky odvážlivců.

Markéta Schusterová na Bloukranském mostě

„Naproti mostu je budova s restaurací a barem, kde se v přímém přenosu a na několika obrazovkách promítá situace na mostě. Dokonce i se zvukem, takže je slyšet, jak lidé při seskoku křičí,“ směje se fotografka Markéta Schusterová, která sama našla odvahu absolvovat tento adrenalinový zážitek.

restaurace u Bloukranského mostu v JAR

„Je to zajímavé. Čekáte tam, než si pro vás přijdou, mezitím vidíte tu hrůzu v očích ostatních… Pár lidí si to tam na poslední chvíli rozmyslelo,“ vypráví Markéta s tím, že dívka před ní už stála připoutaná za nohy na mostě, vzápětí však dostala záchvat, sedla si na zem a už s ní nikdo nehnul!

pohled z Bloukranského mostu

„Já už skákala bungee několikrát, ale tady, když si stoupnete a vidíte tu výšku… To je fakt mazec! Po seskoku pro vás sjede jeden z členů týmu a vyveze vás nahoru,“ říká světoběžnice.

Markéta Schusterová po seskoku

Zajímavosti

Nejstarší člověk, který z Bloukranského mostu skočil a je zapsaný v Guinnesově knize rekordů, byl Mohr Keet, tehdy 96letý.

Bloukranský most v JAR

Rekord za nejvíce skoků během jednoho dne drží Scott Huntly. Během devíti hodin si skočil 107krát.

Markéta Schusterová u cedule společnosti Face Adrenalin

Foto – Markéta Schusterová