Léto ještě sice pořádně nezačalo, ale už nyní je čas myslet na bílé Vánoce, které Češi stále častěji tráví v exotických krajích, kde se teplota vzduchu většinou pohybuje okolo 30 stupňů! Máme pro vás zaručený tip, jak na Ježíška čekat s jednou ze světových celebrit. Vyrazte na karibský ostrov Barbados, speciálně do resortu Sandy Lane.

jídelna v Sandy Lane

Jen pozor na cenu, ta vás může překvapit. V tomto luxusním prostředí vás jeden den pobytu vyjde až na padesát tisíc korun. Většina domů je už v této chvíli na vánoční svátky zamluvena.

ložnice v Sandy Lane

Simon Cowell zde tráví konec roku

A s kým že si v ráji na zemi rozbalíte dárečky? Se slavným krutým porotcem Simonem Cowellem (55, na snímku mj. i se zpěvačkou Britney Spears), který ve výše zmíněném resortu vlastní vilu a každoročně tam tráví čas od 26. 12. – 6. 1. Informace jsme získali od jeho hospodyně.

Simon Cowell a Britney Spears

Právě proto všechny zdi střeží tmaví hoši s nabitými samopaly. Jakmile totiž dorazí hvězda formátu Cowella, je celý ostrov obklopen fanoušky a paparazzi fotografy.

Markéta Schusterová a Simon Cowell

„Simon je velmi přátelský. S příznivci se ochotně fotí a na pláži si užívá. Udělal si se mnou selfie,“ chlubila se fotografka Markéta Schusterová, která Cowella zvěčnila i při jízdě na vodním skútru. Strávit Vánoce s celebritou tedy není nic nemožného…

Porotce Simon Cowell na ostrově Barbados

Název je inspirován kořeny fíkovníku

Ostrov je 34 kilometrů dlouhý a 23 kilometrů široký. První zmínka o perle Karibiku se objevila v mapách španělských mořeplavců v roce 1511. O 114 let později ho obsadili Britové, čímž se ostrov stal britskou kolonií.

Hlavním městem je Bridgetown a národním sportem je kriket. Jméno pochází se španělského Los Barbados, což znamená „ten vousatý“ podle fíkovníku, kterým byl ostrov prorostlý a jehož visací kořeny vypadaly, jako když má strom vousy.

pobřeží Barbadosu

Z Barbadosu pochází zpěvačka Rihanna. Tiger Woods si ostrov vybral jako destinaci pro svoji svatbu v roce 2004.

Bez rumu ani ránu!

Kdo neochutnal karibský rum, ten jakoby v Karibiku nebyl. Na Barbadosu se nachází zhruba 1500 obchůdků s rumem. Je také velkou exportní surovinou, na které stojí i ekonomika země. Ročně Barbados na voňavé tekutině vydělá 57 milionů dolarů!

Barbados

Foto – Markéta Schusterová