Bangkok je hlavním městem Thajska a údajně je to nejhlučnější metropole světa. Někdy se také o tomto městě hovoří jako o Benátkách Východu, ovšem místní obyvatelé mu přezdívají „město andělů“. Kromě obdivování tropické exotiky a historických krás tu odvážnější cestovatelé mohou navštívit i hadí farmu – Red Cross Snake Farm.

S turisty se původně nepočítalo

Farmu v Bangkoku založila thajská organizace Červeného kříže ve dvacátých letech 19. století, byla tehdy druhou svého druhu na světě. Důvodem vzniku byla vysoká četnost případů uštknutí jedovatým hadem. K nimž docházelo především na venkově, a snaha lékařů zabránit úmrtím lidí.

Red Cross Snake Farm Bangkok

Na Red Cross Snake Farm začali odborníci chovat různé druhy jedovatých hadů, aby jim mohli odebírat jed a připravovat z něj séra proti uštknutí. S tím, že se z farmy časem stane atraktivní turistický cíl, původně nikdo nepočítal.

Red Cross Snake Farm Bangkok

Uvidíte rovněž odběr jedu

Na farmě jsou nyní chováni hadi jedovatí i nejedovatí. Přinášejí je sem většinou zemědělci, kteří je chytají na svých pozemcích v Thajsku a finančně si tak přilepšují. Výkupní ceny jsou závislé na velikosti a druhu hada.

Red Cross Snake Farm

Hadi jsou umísťováni do terárií i uměle vybudovaných vodních příkopů a jsou jak zdrojem jedu, tak osvěty. Stali se součástí speciálního představení, jež slouží k pobavení i poučení. Někteří plazi jsou i čtyři metry dlouzí. Během hadí show návštěvníci zhlédnou jejich krmení či odběr jedu. Dozvědí se také řadu zajímavých informací o jejich životě.

Red Cross Snake Farm