Ač se to zdá neuvěřitelné, nejvyšší hora Japonska – posvátná Fudži – bude mít bezplatné pokrytí signálem Wi-Fi. Japonští zastupitelé se tak rozhodli z bezpečnostních důvodů. Bonus prý vidí v tom, že by tento krok mohl mírně pomoci i zdejšímu turismu. Lidé by pak prý mohli více sdílet své zkušenosti a snímky na sociálních médiích.

Internet pomůže i v případě nebezpečí

Vulkán měřící 3776 metrů by měl být osazen celkem osmi hotspoty, které budou sloužit turistům mimo jiné i k tomu, aby mohli zjistit aktuální předpověď počasí a být během svých výšlapů v bezpečí a v případě nouze navázat co nejrychleji potřebnou komunikaci.

Každým rokem šplhá na vrchol sopky kolem 300 000 lidí. Vulkán sice vybuchl naposledy před více než 300 lety, ale i tak se každým rokem ve zdejším drsném terénu zraní mnoho lidí. Vláda věří, že tato služba, kterou poskytne japonský gigant NTT Telecom, pomůže lidem komunikovat se záchrannými složkami.

vrchol Fudži

Tři dny na Fudži nezaplatíte ani korunu

Všech osm hotspotů bude instalováno v chatkách a také na vrcholku, kde se snaží stanout nadšení horolezci. Wi-Fi pokrytí by mělo být hotové koncem tohoto léta a lidem bude fungovat zdarma 72 hodin po jejich prvním přihlášení do sítě.

Fudži však není jedinou horou, která bude oplývat Wi-Fi pokrytím. Bezdrátová síť byla totiž zprovozněna například i v základním táboře nejvyšší hory světaMount Everestu. Na jeho špici ale rozhodně nesahá. A pokud byste to snad nevěděli, tak od roku 2005 je internet zaveden i na severním pólu.

hora Fudži

Jedná se o přípravu na olympiádu

Japonský turistický ruch zažívá velkou renesanci. To vše díky levnému jenu a jednodušším žádostem o víza. Vláda se snaží zemi co možná nejvíce technologicky vylepšovat v turistických oblastech. Důvodem jsou mj. i olympijské hry, které se budou konat v roce 2020 v Tokiu.

V roce 2013 Japonsko poprvé v historii překonalo hranici 10 milionů turistů ročně a minulý rok zemi navštívilo 13,4 milionu cizinců. Japonská vláda věří, že se do roku 2020 podaří prolomit hranici 20 milionů turistů za rok.

Fudži Japonsko