Je dominantou nejlidnatějšího kanadského města Toronto. Věž CN Tower se pyšně tyčí u jezera Ontario a postupem let se stala nejvyhledávanější turistickou atrakcí. Letos je tomu pátým rokem, kdy se návštěvníci mohou podívat nejen na samotný vrchol 556metrové výškové budovy, ale dokonce se projít po hraně vyhlídky zvenčí!

CN Tower Toronto

EdgeWalk je pouze pro otrlé

Kanaďané tuto adrenalinovou zábavu nazvali EdgeWalk a právě 1. srpna oslaví pět let. „Přivážou vás do popruhů a ve skupince asi sedmi lidí můžete chodit venku a stoupnout si na hranu. Výhled je k nezaplacení, ale přiznávám, že je to teda něco dát si poprvé špičky bot přes hranu věže a naklonit se dolů,“ řekla fotografka Markéta Schusterová.

Markéta Schusterová během EdgeWalk

Dostanete i certifikát

EdgeWalk trvá dohromady hodinu a půl s tím, že venkovní procházka má podobu zhruba třicetiminutového, dechberoucího výhledu na celé Toronto a jezero Ontario.

CN Tower Kanada

Lístek stojí 195 kanadských dolarů (cca 3700 Kč) a zahrnuje i video, fotografie a certifikát o vaší odvážnosti.

Toronto

V listopadu 2011 se adrenalinový zážitek dostal do Guinnessovy knihy rekordů jako Nejvyšší venkovní procházka po budově.

CN Tower a Toronto v noci

Svatba spolkne několik výplat

Pokud sníte o kuriózním místě pro sňatek, jste na správné adrese. Své ano můžete na věži CN Tower v Kanadě říct za 6000 kanadských dolarů (cca 114 tisíc Kč bez daně) a můžete svůj velký den sdílet s dalšími šesti lidmi, a to ve výšce 356 metrů nad zemí!

svatba na CN Tower

Foto – Markéta Schusterová a archiv CN Tower