Krátce po návratu z Maroka jsme se vydali pro změnu na Korfu, abychom tam otestovali některý z místních hotelů. Naše volba padla na čtyřhvězdičkový komplex Gelina Village Resort & Spa, který se nachází na okraji letoviska Acharavi v severní části tohoto řeckého ostrova a který je určen především rodinám s dětmi. Ale samozřejmě nejenom jim. V „přestrojení“ za turisty jsme v Gelině nejen přespali, ale zároveň poznali (a nafotili) téměř celý její areál a také přilehlé okolí. A jak to dopadlo?

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Osvěžení se dostavilo už před vchodem

Poněvadž jsme na Korfu přilétali v noci, zažili jsem úžasnou podívanou. Když boeing mířil na přistávací dráhu, lemoval přitom pobřeží. Měli jsem pocit, že o ty rozsvícené domy, které se zdály být tak nebezpečně blízko, zavadíme křídlem. Ale ne. Byl to jenom optický klam a pro nás hlavně nezvyk. Což se o pilotovi říci nedalo. Dosednutí na nejmenší ranvej v jižní Evropě zvládl na jedničku.

Do hotelu Gelina Village Resort & Spa, který se nachází cca 40 kilometrů od letiště, nás dopravil autobus. Jak jinak. První (hotelový) zážitek na sebe nenechal dlouho čekat. Když jsme vystoupili a pozorovali řidiče vyndávajícího kufry a tašky ze zavazadlového prostoru, dostali jsme přímý zásah. Naštěstí se nejednalo o teroristický útok (což je to poslední, co bychom zde čekali), ale o vodu.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Místní zahradník totiž postavil rozstřikovač s otáčivou hlavicí na naprosto „ideální“ místo. Kromě trávníku byli tudíž zavlaženi i někteří hoteloví hosté, a to v nejméně tušeném okamžiku. Většina z nich však tuto skutečnost brala s úsměvem. Navzdory pozdní hodině bylo venku teplo a dusno, a tak jsme nemuseli čekat na to, až se dostaneme do sprchy. Každopádně nás to dokonale probralo.

Vlaštovky hosty neohrožují

Areál hotelu je dost rozsáhlý. Nejedná se o jednu obrovskou budovu, ale o několik menších. Jsou rozmístěny dostatečně daleko od sebe, každá má svůj vlastní název. Ubytování je zde možné v klimatizovaných studiích, které mají koupelnu se sprchou nebo vanou a WC, vysoušeč vlasů, telefon, rádio a SAT-TV. Každý pokoj má balkon nebo terasu. Minilednička je k dispozici zdarma.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Druhou variantu představují apartmány. Ty jsou vybaveny stejně jako studia, ale zato mají navíc jednu oddělenou ložnici. Pokoje jsme shodně označili za praktické, nic zásadního nám zde nechybělo, nic jsme nemuseli reklamovat. Zároveň nás zařízení apartmánu nikterak neokouzlilo po stránce originality a kreativity. Stručně řečeno – jednalo se o pohodlné a postačující, avšak nijak výjimečné pokoje, na které bychom vzpomínali do konce života.

Na některých balkónech hnízdily vlaštovky. Soužití s nimi se naštěstí obešlo bez komplikací. Naopak řada dětí, jak jsme vypozorovali, měla z této skutečnosti druhé Vánoce. Alespoň měly na pokoji i jinou zábavu než jen televizi a omalovánky.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Rodiče ocení klub pro děti

Mimochodem – dětem je určen také zdejší Croco Club. O co se jedná? O klub, kde se o vaše ratolesti starají speciálně proškolení animátoři. V dopoledním a odpoledním bloku hrají s dětmi hry, na programu je rovněž malování na obličej, dobrodružné výpravy, seznámení s folklorem dané země a řada dalších aktivit. Croco Club funguje šest dní v týdnu během celé letní sezóny. K dispozici je rovněž Blue Club, který nabízí animace nejen pro děti, ale také pro dospělé. A to se počítá!

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Zklamáni ovšem budou internetoví maniaci a tzv. selfíčkáři. V hotelu je Wi-Fi připojení na recepci, v lobby, internetovém koutku a na některých pokojích za poplatek cca 5 EUR/90 minut. Vzhledem k tomu, že v řadě jiných hotelů je internet minimálně na recepci zdarma, mohlo by vedení Geliny tento nedostatek do budoucna odstranit. Přece jen žijeme ve 21. století…

All Inclusive je velkou výhodou

Předností komplexu Gelina Village Resort & Spa je již zmíněný dostatek prostoru pro každého. Najdeme zde vstupní halu s recepcí, dvě restaurace, čtyři bary, nákupní galerii, minimarket a vnitřní bazén. V zahradě se nacházejí tři bazény (lehátka a slunečníky jsou zdarma)…

Gelina Village Resort & Spa Korfu

… a také hezký bazén pro děti.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Hotel má i vlastní, písčito-oblázkovou pláž s pozvolným vstupem do moře. Vzhledem k tomu, že se jedná o turistické ubytování s All Inclusive, není zde nouze o drinky a lehčí občerstvení včetně sendvičů a zmrzliny v průběhu celého dne.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Hydropolis zabaví snad každého

Obrovským plusem je skutečnost, že pokud bydlíte v Gelině, můžete pět dní v týdnů zdarma navštívit sousední aquapark Hydropolis. Je prostorný a svoje si v něm najde de facto každý. A přímo u pláže v Gelině jsou k dispozici ucházející hřiště, kde si hoteloví hosté mohou zahrát basketbal, plážový volejbal nebo fotbal. Nalézá se zde i tenisový kurt. O kus dál si na své přijdou hráči šipek a stolního tenisu, nechybí ani fitness centrum a kulečník. Masáže a návštěva lázeňského centra, včetně sauny, jsou za poplatek.

aquapark Hydropolis Korfu

Zapomeňte na dietu!

Co se týče jídla, tomu nelze snad nic upřít. Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v prostorné restauraci s velkou venkovní terasou, a to formou rautu. Jestliže si po celý rok zakazujete sladkosti, tak vězte, že v Gelině svoje předsevzetí stoprocentně porušíte. Skvělá zmrzlina a ještě lepší moučníky v neomezeném množství hravě zvítězí nad vaší dietou. Tedy alespoň nám se podařilo přibrat několik kilogramů, ani „nevíme“ jak.

Na večeři se vyplatí nespěchat

V období, kdy jsme byli ubytováni v Gelině, tvořili drtivou většinu hotelových hostů Poláci. A to nejen rodiny s dětmi, ale také páry a skupinky lidí střední a starší generace. Setkávali jsme se s nimi především v restauraci, kam jsme po úvodní zkušenosti nechodili hned zezačátku, ale až tak hodinu poté, co se začaly podávat obědy a hlavně večeře. Polští občané (a nejen oni) totiž hořeli nedočkavostí a scházeli se před restaurací už tak čtvrt hodiny předtím, než se otevřely její dveře.

Když si člověk dal trochu načas, nemusel se mačkat. Například večeře se v Gelině podávají od 19.00 do 21.30. Kdo přijde krátce po osmé, rozhodně neprohloupí. Bát se toho, že nezbyde jídlo, je zbytečné. Personál pravidelně doplňuje rautové stoly, tudíž je všeho dostatek.

Plážový bar táhne jako magnet

Na pláži si můžete snadno vybrat, jestli chcete ležet na lehátku (vpravo) nebo pouze na dece či osušce v části, kde lehátka nejsou (vlevo).

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Je poměrně logické, že vlevo je mnohem více volného místa.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Většina turistů okupuje lehátka a také plážový bar, kde je však poměrně dost stolů a židlí. Každopádně jsme se nesetkali s tím, že by u moře nebo u baru nastala tlačenice. Nehledě na to, že pláž není ohraničená, a tak se můžete jít slunit a koupat „o kus dál“. V místech, kde převládá písek, je voda u břehů trochu kalnější, ale rozhodně ne špinavá.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Není to váš šálek kávy? Zkuste jiné letovisko

A jaký je náš celkový dojem? Pro rodiny s dětmi, střední a starší generaci a stejně tak i pro usedlejší páry je dovolená v hotelu Gelina Village Resort & Spa optimální, ne-li přímo ideální. Pohodové ubytování, klidné prostředí, skvělé jídlo a pití, vyžití pro děti, bezproblémové koupání v moři i v hotelových bazénech, pěkné okolí… Ovšem pro teenagery, kteří se neradi nudí, pro přílišné introverty, nebo naopak pro neposedné extroverty je tento hotel na Korfu tak trochu „mimo mísu“.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Máte-li rádi noční život, doporučujeme zvolit letovisko Sidari. A ti, kteří s oblibou tráví večery ve městě, určitě neprohloupí, když se ubytují v okruhu pěti kilometrů od letiště, respektive od hlavního města Kerkyra (na snímku) – například v tříhvězdičkovém hotelu Belvedere.

Kerkyra Korfu

Nemusíte mít obavy, že zde panuje stres a smog. Kerkyra není velká, ale zato sympatická, starobylá a plná památek, taveren, kavárniček a obchůdků, v nichž si nelze nekoupit olivový olej a také přírodní kosmetiku z oliv

olivový olej Korfu

Každopádně Korfu není lokalitou, která by přitahovala „nezkrotné“ živly jako třeba Ibiza. Na party zfetované a hlučné mládeže (a samozřejmě ani na kapsáře, uprchlíky či teroristy) jsme zde nenarazili, a to jsme se rozhlíželi opravdu pozorně. Zkrátka a dobře – pohoda jazz!

A co byste ještě měli vidět?

Na závěr pro vás máme sérii fotografií, které jsme pořídili nejen v hotelu Gelina Village Resort & Spa, ale také v jejím okolí. Všechny jsou bez retuše, tudíž zachycují realitu bez jakýchkoliv příkras. Podle nich můžete zvážit, zda svoji dovolenou na Korfu strávíte právě zde, anebo raději v jiné lokalitě.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

V areálu Geliny rostou velmi fotogenické stromy.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Tady je další zajímavý „kousek“.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Tak trošku jiná palma…

Acharavi Korfu

Na obdivuhodné stromy narazíte i v okolí.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Takhle vypadá vchod do hlavní budovy s recepcí a restaurací.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Plážový bar poránu, zhruba hodinu před otevřením.

Gelina Village Resort & Spa Korfu

Sprchy a převlékárny v Gelině neokouzlí, ale zato jsou praktické.

aquapark Hydropolis Korfu

Děti zabavíte i v této části aquaparku Hydropolis.

aquapark Hydropolis Korfu

Malé skluzavky ocení především ratolesti předškolního věku.

aquapark Hydropolis Korfu

Toto zákoutí Hydropolisu zajímá zejména teenagery a dospělé.

aquapark Hydropolis Korfu

Součástí aquaparku je i umělá řeka.

Acharavi Korfu

Kousek od hotelu se nachází také tohle útočiště, ideální pro partu teenagerů.

Acharavi Korfu

Silniční provoz v Acharavi je poměrně řídký.

Acharavi Korfu

Můžete si zde výhodně pronajmout auto…

Acharavi Korfu

…anebo jiný druh vozidla.

Acharavi Korfu

Nejlepším suvenýrem, který zde můžete koupit, je jednoznačně některý z přírodních výrobků.

Acharavi Korfu

Posedět lze například v této kavárně.

Acharavi Korfu

Z hlavní cesty se hravě dostanete na pláž, cedule vás navedou. Acharavi má rovněž vlastní muzeum.

Acharavi Korfu

Menší silnice vede i podél pobřeží Acharavi.

Acharavi Korfu

Starousedlíci občas rádi vyplouvají na moře na svých loďkách a člunech.

Acharavi Korfu

Během cca pětadvaceti minut dorazíte k tomuto molu.

Acharavi Korfu

Odtud je pěkný výhled na letovisko Agnos.

Acharavi Korfu

Na mole jsme pořídili i tento atraktivní záběr.

Acharavi Korfu

Místní s oblibou rybaří, někteří nevyplouvají ani daleko od břehu.

Acharavi Korfu

Nejromantičtějším zákoutím, které jsme v Acharavi objevili, je tato venkovní kavárna. A mají v ní Wi-Fi zdarma!