Jezero Molveno v provincii Trentino získalo již podruhé za sebou ocenění Nejlepší italské jezero. To je udělované hlavní italskou asociací na ochranu životního prostředí Legambiente a italským turistickým klubem Touring Club.

jezero Molveno

Užijete si pohodové koupání

Pro nás má tato zpráva poměrně značný význam, jezero Molveno totiž leží přibližně jen osm hodin jízdy autem. Z jedné strany je obklopeno travnatou rovinkou, místy takřka splývající s nádhernou modrozelenou hladinou (dá se v něm v létě bez problémů koupat, voda není tak studená, jak bývá v horách obvyklé).

jezero Molveno

Z druhé pak horami a lesy a na rozdíl od slavnějšího a obřího jezera Lago di Guarda lze Molveno obejít za pár hodin. Celý okruh měří na délku přibližně deset kilometrů.

Molveno

K dispozici jsou šlapadla i poklad

A asi i největšího škarohlída musí okouzlit průzračná voda, v níž se zrcadlí majestátní vrcholky hor. Procházka je nenáročná, žádné „krpály“, což je důvod, proč do Trentina – kromě seniorů – jezdí především rodiny s dětmi, ty jsou nadšeny nejvíc.

Je tu množství hřišť, minigolf, prolézačky, šlapadla, vodní tobogány, adrenalinové aktivity jako paragliding a windsurfing i možnost hledání pokladu v pirátské truhle.

jezero Molveno

Cyklisté se sem rádi vracejí

Najdeme tu ubytovací zařízení všech možných kategoriíod noblesních hotelů až po karavanový kemp. Jinak se také jedná o největší alpské jezero přírodního původu v Itálii, ležící více než 800 metrů nad hladinou moře.

Val di Sole

Hodně si tuto oblast oblíbili cyklisté, výlety na horském kole prověří jejich fyzičku. Prudké sjezdy do údolí jim zase zaručeně zvýší tepovou frekvenci.

Molveno