Miniaturní vesnička plná sněhu – ve stylu alpského rezortu – v ománském hlavním městě Muscat? Ano, skutečně nejde o žert, přestože Muscat je jedním z nejteplejších hlavních měst na světě.

Sněžná vesnice (Snow Village), jak se projekt nazývá, vyjde v přepočtu přibližně na 78 miliónů korun a měla by být součástí obřího nákupního a zábavního komplexu Palm Mall. Jen tak pro zajímavost – průměrné denní teploty v Muscatu činí v červenci 39 °C. V nejchladnějším prosinci pak „jen“ 26 °C.

lyžařské středisko Palm Mall Muscat vizualizace

Lyžařské středisko zaujme rovněž bruslaře

Konkrétní detaily sněžného centra mají být teprve odhaleny, ale očekává se, že zde budou lidé moci nejen lyžovat, ale také jezdit na snowboardu. Ilustrace ukazuje, že na místě bude k dispozici rovněž ledová plocha na bruslení a hrací plocha na curling.

Majitelé Palm Mall již podepsali smlouvu na stavbu zmíněného areálu, nyní je tak už jisté, že v Ománu doopravdy vyroste. Lyžařské středisko by údajně mělo pomoci místnímu turismu, který se v tuto chvíli podílí na hrubém domácím produktu země jen z necelých tří procent.

lyžařské středisko Palm Mall Muscat vizualizace

Pod sjezdovkou najdete kino i rybky

Obří komplex Pall Mall bude mimo jiné obsahovat i multikino s 12 sály, hotel a akvárium. Jeho výstavba vyjde celkově na více než 550 miliónů korun a měl by být zprovozněn počátkem roku 2017.

Nejde však o první lyžařské středisko v této oblasti. V sousedních Spojených arabských emirátech bylo jedno takové otevřeno už v roce 2005. Uvnitř se nachází sjezdovka dlouhá 400 metrů, a to v pěti různých stupních obtížnosti.