Jako v hnízdě kondora – přesně tak se můžete cítit, pokud se vydáte do jižní části Peru. A ubytujete se v pokojích, které nedaleko města Cuzco nabízí přírodní hotýlek Skylodge.

Strach nechejte doma

Jde o architektonicky odvážný projekt, neboť hotelové pokoje – jde celkem o šest obytných kójí – jsou zavěšeny přímo na skalní stěně, a to ve výši kolem 120 metrů.

Skylodge Peru

Dostanete se k nim, když vystoupáte po kovových stupačkách ferratové stezky. Jen tak mimochodem – musíte jich zdolat 1400. Ačkoli vás ochotně doprovodí a se zavazadly vám pomůže hotelový průvodce, musíte být v dobré fyzické kondici a nesmíte trpět závratěmi.

Skylodge Peru

Můžete tu také vařit

Nestandardní pokojíky v Peru mají rozměry jen 8 x 2,4 metru, ale jsou plně vybaveny s ohledem na potřeby klientů. Nechybí tu maličká kuchyňka, pohodlné postele, solární lampičky a v neposlední řadě ani toaleta. Čeká na vás sice omezený prostor, ale zároveň úchvatný výhled na údolí poblíž Cuzca.

A další věc – kdo z vašich známých se může pochlubit tím, že se mu poštěstilo spát na skále?! A také si tam třeba číst časopis, luštit křížovku, telefonovat s přáteli nebo hrát šachy. Na takový zážitek zkrátka nezapomenete až do konce života…

Skylodge Peru