Po Maroku a Korfu jsme zavítali na řecký ostrov Samos, abychom otestovali nejen kvalitu tamějších hotelových služeb, ale také úroveň pobytu v této destinaci. Náhodně jsme si vybrali tříhvězdičkový hotel Kampos Village Resort na jižním pobřeží, v letovisku Votsalakia. A jak to dopadlo?

Recepční mají úroveň

Byli jsme mile překvapeni. Cesta z 38 kilometrů vzdáleného letiště netrvala dlouho, do hotelu Kampos Village Resort nás dopravil pohodlý autobus. Pracovnice recepce byly velmi příjemné a ochotné, stejně tak delegáti cestovní kanceláře. Většina klientů, kteří dorazili ve stejnou dobu jako my, dostala pokoj ihned.

Pouze my a ještě jeden pár jsme si museli deset minut počkat, což nám nevadilo. Už jen proto, že nám to personál sdělil velmi asertivně; bylo vidět, že si hostů váží. Udělali jsme si pohodlí v sedací soupravě a přihlásili se k místní Wi-Fi, která je – nejen na recepci, ale i ve většině areálu – dostupná a hlavně zdarma.

hotel Kampos Village Resort na řeckém ostrově Samos

Uklízečka nás z pokoje nevyháněla

Po příchodu na pokoj bylo vidět, že těsně před námi zde „úřadovala“ uklízečka. Podlaha byla čerstvě vytřená, vše bylo tak, jak být mělo. Asi po minutě na nás zaklepala manažerka hotelu, aby se osobně přesvědčila, zda je vše v pořádku, a zároveň nám přinesla šampon a sprchový gel.

hotel Kampos Village Resort na řeckém ostrově Samos

Místnost se nám zalíbila na první pohled, odlišovala se od tuctových, nefotogenických pokojů v některých jiných hotelech. Jakmile manažerka odešla, chopili jsme se mobilu a pokoj jsme si nafotili dříve, než jsme se v něm zabydleli.

hotel Kampos Village Resort na řeckém ostrově Samos

Byli jsme spokojeni, ale posuďte sami, zda by se tam líbilo i vám. (Sluší se však dodat, že tento hotel na Samosu tvoří několik budov a pokoje v každé z nich vypadají trochu jinak.)

hotel Kampos Village Resort na řeckém ostrově Samos

Náš pokoj byl nejen hezký, ale i obyvatelný. Nic nebylo porouchané, všechna světla svítila, skříně se nerozpadaly, ovladač na televizi byl funkční, po místnosti se neproháněli švábi ani pavouci. Těch několik dní, které jsme zde strávili, jsme nenarazili na jedinou komplikaci.

hotel Kampos Village Resort na řeckém ostrově Samos

Dokonce nás ani neobtěžovala uklízečka, jak někde bývá „dobrým zvykem“. Byla milá, na chodbě nás nadšeně zdravila a dovnitř přišla pokaždé, když jsme byli na pláži nebo na výletě.

hotel Kampos Village Resort na řeckém ostrově Samos

Snídat se zde dá i zdravě

Stravování probíhá formou All Inclusive. Výběr jídel byl v době našeho pobytu natolik pestrý, že jsme si pokaždé našli několik dobrot, které nás skvěle zasytily. Nechyběly samozřejmě ani dezerty a báječná zmrzlina. Jedli jsme na prostorné terase, k tlačenicím u rautových stolů nedocházelo, stravovali jsme se na čerstvém vzduchu. Uvítali jsme fakt, že jsme mohli sáhnout také po zdravé stravě, zejména na snídani. Až do 23 hodin jsme v místním baru mohli popíjet kávu, čaj i nejrůznější nealkoholické i alkoholické nápoje. Nejednalo se o žádné „patoky“, na které jsme v minulosti narazili v některých jiných zemích.

hotel Kampos Village Resort na řeckém ostrově Samos

Na pláži panuje pohoda

Hotelový bazén (i jeho okolí) byl prostorný a vyhovující, lehátek byl dostatek, občerstvení v rámci All Inclusive fungovalo skvěle. Většinu času jsme však trávili na pláži, poněvadž patříme k těm, kteří létají k moři kvůli moři a nikoliv kvůli hotelovému bazénu, jichž máme dostatek i v České republice. Písčito-oblázková pláž Votsalakia s pozvolným vstupem do moře se nachází zhruba 80 metrů od hotelu, od kterého je oddělena místní komunikací s velmi řídkým provozem. Voda je průzračně čistá, sprchy a občerstvení jsou rovněž k dispozici. Lehátka a slunečníky si můžete pronajmout za menší poplatek, my se však obešli i bez nich. Podstatné bylo, že jsme se nemuseli mačkat a zároveň poslouchat ukřičené prodejce melounů, koly a kýčovitých suvenýrů. Zkrátka – klídek a pohoda.

Nakupovat můžete výhodně

Přestože součástí hotelu Kampos Village Resort je rovněž dětský miniklub a dětské hřiště, a tudíž sem hojně jezdí i rodiny s dětmi, neměli jsme pocit, že jsme v „ohrožení“. Je tu dost místa pro všechny. Mile nás překvapilo i to, že ostatní hosté měli vesměs úroveň. Skupinky hlučných maloměšťáků ve „fejkovém“ oblečení jely naštěstí někam jinam, nejspíš do jiné země, což nás potěšilo obzvláště.

hotel Kampos Village Resort na řeckém ostrově Samos

Hned u hotelu se nachází supermarket, kde lze za přijatelné ceny nakoupit ledacos včetně přírodní kosmetiky i potravinářských výrobků z oliv. Vzhledem k tomu, že servis All Inclusive byl zcela dostačující a neměli jsme potřebu kupovat jídlo a pití, spíše jsme si do obchodu občas odskočili pro krém na opalování, zubní pastu či tělové mléko. Uvědomili jsme si, že řadu věcí jsme si vůbec nemuseli brát z domova, poněvadž tady je měli také a rozhodně ne dražší než u nás.

hotel Kampos Village Resort na řeckém ostrově Samos

Líbilo se nám i letovisko Votsalakia jako takové. Kromě sympatických obchůdků jsme objevili řadu taveren, kaváren a barů, ve většině fungovalo Wi-Fi připojení zdarma. Tato destinace je vhodná takřka pro každého, snad jen s výjimkou zdrogovaných diskofilů. Ti jezdí jinam, pro ně jsou řecké ostrovy včetně Samosu málo „odvázané“. A pokud vás to uklidní – ani uprchlíky, teroristy, zloděje a jiné nepřizpůsobivé živly jsme tady nepotkávali. Rádi se do těchto míst kdykoliv vrátíme!