Jak komfortně byste se cítili, kdybyste se koupali v bazénu zavěšeném 35 metrů nad zemí? Pokud si nezakoupíte jeden z luxusních bytů nedaleko bývalé londýnské elektrárny Battersea, zřejmě to asi jen tak nezjistíte.

Plavci zamíří do desátého patra

Létající bazén nazvaný Sky Pool bude určen majitelům bytů v komplexu Embassy Gardens. Ti tak budou moci plavat od jedné budovy k druhé. Bazén s proskleným dnem vyroste na úrovni desátého patra. Bude dlouhý 30 metrů a na šířku bude měřit přes šest metrů. Hloubka je plánována přibližně na 1,2 metru.

„Průhlednost samotné konstrukce je výsledkem značného pokroku v oblasti technologií během uplynulé dekády. Zážitek z plavání v bazénu bude doopravdy unikátní. Lidé budou mít pocit, jakoby se vznášeli v centrálním Londýně ve vzduchu,“ uvedl Sean Mulryan, ředitel společnosti Ballymore Group, která stojí za výstavbou bytového projektu.

Embassy Gardens Londýn vizualizace

První člověk se vykoupe za tři roky

Očekává se, že létající bazén by měl být dokončen v roce 2018 a k dispozici bude pouze obyvatelům bytového komplexu. Když řekneme pouze, hodily by se uvozovky. Bytů totiž bude v Embassy Gardens okolo dvou tisíc. Je tak více než pravděpodobné, že někdo bude byt krátkodobě pronajímat například přes Airbnb, a tak se turisté nakonec k této vychytávce přeci jen dostanou. Pro zajímavost – cena bytů v moderním komplexu začíná v přepočtu zhruba na 23 miliónech korun.

Létající bazén není jedinou atrakcí

Zajímavých bazénů tak bude v Londýně v budoucnu více než dost. V loňském roce otevřel tamější hotel Shangri-La Shard nejvýše položený bazén v západní Evropě. Nachází se na 52. podlaží mrakodrapu Shard (Střep), přibližně 183 metrů nad zbytkem Londýna. Turistům poskytuje jedinečný pohled na čtvrť Westminster a St Paul’s Cathedral.