Neobvyklé jezírko s názvem The Morning Glory je mezi turisty populární již desítky let a rozhodně stojí za vidění. Najdete ho v americkém státě Wyoming v národním parku Yellowstone.

Pojmenování dostalo po blankytně modrém květu svlačce, anglicky totiž označuje termín morning glory právě rostliny čeledi svlačcovitých. Původně tak jezírku říkala od roku 1883 E. N. McGowanová, žena tehdejšího správce parku. Od roku 1989 se pak název začal užívat oficiálně.

Už není tak tmavé jako dřív

Unikátní zabarvení dává jezírku zdejší přírodní horký pramen. Pravdou ovšem je, že se barevné spektrum jezerní vody s postupujícím časem změnilo. Ještě před několika desetiletími zářil pramen sytě modrou barvou, nyní je už světlejší. Jeho barva totiž souvisí s přítomností teplomilných bakterií, a protože se teplota vody v prameni snížila, zabarvení již není tolik intenzivní.

duhové jezírko The Morning Glory

The Morning Glory občas tryská jako o život

Kromě modrých a zelených odstínů se po obvodu The Morning Glory ve Spojených státech amerických dále objevují žlutá, oranžová až načervenalá barva. Čas od času duhové jezírko návštěvníky překvapí výtryskem gejzíru horké vody následovaným otřesem půdy.

The Morning Glory