Stejně jako princ Jasoň z Cimrmana jsem sjezdil světa kraj a hned tak něco mě nepřekvapí. Ale s tím, aby mě recepční v dalekém Tunisku uvítal slovy: „Ahoj, jak se máš?“, jsem opravdu nepočítal.

Jak se ukázalo, nebyla to v hotelu Magic Hotel Skanes Family Resort & Aquapark, kde se mi tato příhoda stala, žádná výjimka. Čechů sem totiž jezdí hodně, a tak se personál naučil základní fráze, s nimiž se běžně domluví, i když na filozofickou konverzaci to není.

IMG_0455

O špínu host nezavadí

Pokoj (s velkou LCD televizí a připojením k Wi-Fi) byl vždy vzorně uklizen, včetně terasy, podlaha i skleněné dveře se jen blýskaly. Ve skříni byl kromě prostoru na šaty i trezor, stav vany i WC by splnil i nejpřísnější hygienické podmínky.

Skanes-pokoj

To se ostatně týkalo celého hotelu, všude vládla místy až sterilní čistota, o což se starala celá „armáda“ uklízeček a pokojských.

IMG_0445

Vše je na jednom místě

Hotel v Tunisku je koncipován tak, aby turista neměl důvod ho opouštět. Součástí je aquapark s tobogany, hřiště na minigolf i volejbal, tenisový kurt, kulečníkové i pingpongové stoly, wellness, fitness centrum, prostor na hraní šipek a řada „vychytávek“ pro děti.

Magic Hotel Skanes Family Resort & Aquapark

Přesto, že se do něj vejde přes tisíc turistů, nepůsobí monumentálně, ani není vyhnán do výšky. Rozkládá se na velkém prostoru ve tvaru čtverce, takže je to všude kousek.

Magic Hotel Skanes Family Resort & Aquapark

K moři dojdete za minutu

O děti se stará skupina speciálně proškolených, česky mluvících animátorů, kteří vymýšlejí hry. Dítka to tak baví, že je rodiče běžně vídají jen u jídla a večer. Některé velké apartmány mají před vchodem i vlastní menší bazén.

IMG_0439

K moři je to tak padesát kroků. Lehátek s molitanovou podložkou je k dispozici také dost, určitě se nestane, aby se na někoho nedostalo. Pokud je obloha po ránu zatažená, nelekněte se, mraky záhy zmizí a vysvitne slunce!

Magic Hotel Skanes Family Resort & Aquapark

Dobroty vás donutí přibrat

Magic Hotel Skanes Family Resort & Aquapark nabízí pobyt formou all inclusive, což je sice příjemné, ale vzhledem k umění místních kuchařů poněkud nebezpečné.

Magic Hotel Skanes Family Resort & Aquapark

Kromě pestrého výběru masa, zeleniny, omáček a příloh jsou tu každý den čerstvě upečené dorty

Magic Hotel Skanes Family Resort & Aquapark

Nabídka je pestrá, uspokojí Evropana i Orientálce, jídlo je velmi chutné. Navíc k nabídce patří možnost dvou večeří v restauracích à la carte – italské a tuniské.

Magic Hotel Skanes Family Resort & Aquapark

V okolí panuje božský klid

Výhodou hotelu je i to, že je jakoby odříznut od poměrně rušných letovisek Monastir a Sousse, leží mezi nimi (blíže k tomu prvnímu), střežen ochrankou. Takže kdo má rád noční procházky po pláži, může si tuto zálibu dosyta splnit. Ale pozor, aby to nepřehnal, chráněné pobřeží je dlouhé…

Táhne se pěkných pár kilometrů. Přes den se na něm nabízejí různé atrakce – jízda na vodním skútru, paragliding i další radovánky pro děti i dospělé.

Propagační snímky odpovídají realitě

Zvláštní zmínku zaslouží personál, usměvavý, ochotný vyhovět každému přání hosta. Jeden turista opakovaně vracel číšníkovi pivo s tím, že není dobré, i když bylo (sám jsem ho chutnal). Ten vždy bez řečí přinesl další, dokud klient nebyl spokojen.

Magic Hotel Skanes Family Resort & Aquapark

Nevím, kdy šéf hotelu spí, já ho viděl stále! Jenomže nechodil a „nebuzeroval“, spíše naopak. Když bylo třeba, tlačil vozík s nádobím do umývárny. Asi i proto je jeho hotel opravdu špičkově hodnocený také zahraničními cestovními agenturami.

Magic Hotel Skanes Family Resort & Aquapark

Pro lepší představu přikládám několik ryze amatérských, ale zato autentických fotografií ze svého mobilu. Věřit však můžete i těm oficiálním, odpovídají skutečnosti. Jestliže jste očekávali drsnou recenzi hotelu, zklamu vás – já byl velmi spokojen!

Magic Hotel Skanes Family Resort & Aquapark