Chcete uniknout stresu? Toužíte po návratu k přírodě? Trápí vás moderní závislosti? Značné možnosti v tomto ohledu skýtá pobyt v „nejprimitivnějším“ hotelu ve Švédsku s názvem Kolarbyn Eco-Lodge. Nachází se v blízkosti obce Skinnskatteberg, v lese Bergslagen, pouhé dvě hodinky jízdy od Stockholmu.

Kolarbyn Eco-Lodge

Vrátíte se do 17. století

Původně se tu před 400 lety pálilo dřevěné uhlí a malé chatrče ze dřeva a hlíny, které splývají s okolím, sloužily lesním dělníkům jako úkryt před nečasem. Teď už je všechno jinak a 12 chatrčí se pronajímá milovníkům outdooru i zálesákům z celého světa. Jsou ovšem bez elektřiny, sprch i toalet. Každá chatka ve Švédsku má jen dvě dřevěné postele pokryté rohožemi a ovčími kůžemi.

Kolarbyn Eco-Lodge

Nádobí si umyjete v potoce

Svítí se tu svíčkami, teplo zajistí krb. Ale nasekat si dřevo, rozdělat oheň a zatopit si musí návštěvníci sami. Stejně tak si na otevřeném ohni sami uvaří, vodu si nanosí z nedalekého pramene, nádobí umyjí v potoce. Tento švédský hotel je zkrátka úplně něco jiného, než na co jsou běžně zvyklí.

Kolarbyn Eco-Lodge

Zaplavat si nebo nachytat ryby mohou o kousek dál v jezeře Skärsjön. Odměnou za určitý diskomfort jim je dobrodružství mimo vyšlapané cesty, čerstvý vzduch, ranní probouzení za zpěvu ptáků a možnost pozorovat divokou přírodu. Nezkusíte to také? Mohla by to být třeba právě pro vás ideální a účinná terapie…

Kolarbyn Eco-Lodge