Chladné počasí, tma už po čtvrté hodině odpolední, studený vítr, časté plískanice – to jsou jen některé z průvodních jevů pozdního podzimu a hlavně zimy. Nejhorší na tom je, že třeba 14 dní v kuse nezasvítí slunce, což se většinou odráží na naší náladě. Proč před tím vším alespoň na pár dní neutéct, respektive neuletět? Optimální variantou je Egypt, který se zavděčí plážovým typům, rodinám, seniorům i sportovcům.

pláž Mahmya

Domů se vrátíte opálení

Co si budeme povídat – zejména počínaje Štědrým dnem a konče Velikonoci se toho v Česku moc neděje. Hlavní slovo mají únava, chřipka, rýma a již zmíněné nepříznivé počasí. Ovšem v Egyptě svítí slunce po celý rok, teplota vzduchu se v zimě pohybuje kolem 25 °C, moře má jen o dva až tři stupně méně.

přístav v Hurghadě

A co je podstatné – můžete se tam vydat za velmi výhodných podmínek! Blížící se zimní sezóna, kterou z pohledu cestovatelského ruchu představuje období od 1. listopadu do 30. dubna, bude ve znamení dvou egyptských destinací. První z nich je Hurghada, druhá Marsa Alam.

El Gouna

Hurghada nadchne nejen plážemi

V univerzálnější Hurghadě na turisty čekají písčité pláže a komfortní hotely s kvalitním servisem a bohatou nabídkou relaxačních možností. Zkrátka – zimní dovolená se vším, co k ní patří. Ti, co dávají přednost aktivní dovolené, mohou upřednostnit rozličné vodní sporty včetně windsufingu. Nabízí se i možnost dobrodružného výletu do pouště na velbloudech i terénních čtyřkolkách.

výlet na čtyřkolkách do pouště

Zejména rodiny s malými dětmi by neměly vynechat návštěvu některého z delfinárií, kde zhlédnou akční show. S delfíny si mohou i zaplavat a pohladit si je. Zkušení potápěči, ale i ti méně zdatní mají jedinečnou příležitost pozorovat krásy ukryté pod hladinou Rudého moře. Ty je možné objevovat především v rámci široké nabídky lodních výletů. Nejznámějším je z tohoto pohledu ostrov Giftun a přilehlé korálové útesy.

Makadi Bay

Marsa Alam je rájem potápěčů

A Marsa Alam? Ta je komorním letoviskem pro ty, kteří netouží po přeplněných hotelech, plážích a rušných lokalitách. Destinace nabízí především překrásný podmořský svět a s ním spojenou možnost potápění a šnorchlování v těsné blízkosti hotelu. S ohledem na korálové podloží se do moře zpravidla dostanete prostřednictvím mola…

šnorchlování v Egyptě

Věnovat se můžete i dalším vodním sportům, mezi něž se řadí windsurfing, vodní lyže či parasailing. Někteří ocení i výlety do okolí, například do národního parku Wadi El Gemal. Marsa Alam se postupně stala velkým hitem a nyní je téměř nejvyhledávanějším letoviskem v Egyptě. Nachází se na jihovýchodě země a leží cca 210 km na jih od Hurghady.

podmořský svět Egypt