Kalifornský zábavní park Six Flags Discovery Kingdom plánuje přeměnit existující dřevěnou horskou dráhu Roar na daleko vyšší, rychlejší a strmější, vystavěnou z ocelovo-dřevěné konstrukce. Ponese název Joker a už nyní je žhavým kandidátem na nejzajímavější horskou dráhu pro rok 2016 a dost možná i vůbec. První nadšenci by se podle všeho měli na Jokerovi svézt už na jaře.

Six Flags Discovery Kingdom

Jízda vás dokonale probere

Renovovaná dráha ve městě Vallejo v Kalifornii by měla disponovat celkem 15 strmými klesáními, třemi plnými obraty včetně značně šíleného 0-G zlomu. Joker (pouze na úvodním snímku) by měl především jako první na světě zahrnovat prvek, který otáčí jezdce hlavou dolů ve chvíli, kdy jedou do kopce, aby je vzápětí poslal do šílené otočky o 270 stupních.

kalifornský zábavní park Six Flags Discovery Kingdom

A to není všechno. Pokud někoho nerozhodí opravdu nic, tak by ho snad mohla přinejmenším aspoň zaskočit tzv. lámající se vlna. Tento prvek by měl imitovat právě surfaře, který jede po vrcholku vlny, jež se nakonec zlomí.

kalifornský zábavní park Six Flags Discovery Kingdom

Původní atrakce vznikla před 16 lety

V porovnání se stávající horskou dráhou bude Joker vyšší (cca 30 metrů) a rychlejší, když se budou adrenalinoví šílenci v nejrychlejším momentě řítit rychlostí okolo 85 kilometrů za hodinu. Na délku bude dráha měřit 975 metrů a nadšence jistě překvapí hned první propad, který bude mít úhel 78 stupňů.

Kalifornie

A jakým způsobem by měla být známá komiksová postava do horské dráhy zakomponována? Dráha ponese barvy odvěkého Batmanova rivala, kdy jedna kolej bude mít fialovou a druhá zelenou barvu. Původní horská dráha Roar byla postavena v roce 1999 a v parku ve Spojených státech amerických tak sloužila 16 let.

Kalifornie

Joker není jediným lákadlem

Třeba vás pro návštěvu Kalifornie a také parku Six Flags Discovery Kingdom navnadí ostatní snímky v naší fotogalerii. Kalifornie totiž nabízí celou řadu dalších, turisticky zajímavých míst a zábavní park zase spoustu jiných, i méně stresujících atrakcí…