Chcete-li se podívat za krásami podmořského života, nemusíte nutně holdovat potápění. Stačí navštívit některé z akvárií, jež se nacházejí v různých koutech světa. Mezi ta známější patří například akvárium v Perthu v Austrálii, v italském Janově, v jihoafrickém Durbanu či v Dubaji. Ovšem největší akvárium na světě, které je od loňského roku zapsané v Guinnessově knize rekordů, je vodní svět Cheng-čchin. Najdete ho v čínské provincii Kuang-tung.

vodní svět Cheng-čchin Čína

Největší akvárium je unikátní ve vícero ohledech

Úchvatné mořské království se rozkládá na ploše 132 hektarů a naplňuje je téměř třiadvacet milionů litrů slané vody. Jeho výstavba trvala tři roky a spolkla přes 806 milionů dolarů. Je to největší akvárium s největší podmořskou vyhlídkovou kupolí a největší nádrží, s největším oknem a největším akrylátovým panelem.

vodní svět Cheng-čchin

Vodní park je rozdělen na sedm tématických částí, z nichž každá představuje jednu oblast oceánu. Návštěvníci tu mohou mimo jiné sledovat desítku žraloků obrovských, delfíny indočínské i delfíny pobřežní. K dispozici jsou tu ovšem také různé atrakce, kino a cirkus.

vodní svět Cheng-čchin

Přepraví vás vodní taxi

Obří akvárium v Číně je navíc součástí luxusního hotelového komplexu, s nímž ho propojuje zhruba kilometr dlouhý vodní kanál – Grand Canal. K přepravě mezi nimi hosté mohou využít vodní taxíky, tudíž je čeká o zážitek více.

vodní svět Cheng-čchin Čína