Zlepšení diplomatických vztahů mezi Spojenými státy americkými a Kubou je pozitivní informací pro běžného Kubánce, pro něhož to znamená možné zvýšení životní úrovně díky přílivu amerických peněz. Pro evropského turistu to už tak příjemná zpráva není. Vše průběžně podraží (jako v každé destinaci, kde tvoří Američané významnou část návštěvníků) a specifická kubánská atmosféra se rozmělní ještě o něco více než dosud. Chcete-li zažít autentickou Kubu, hodiny ukazují minutu po dvanácté.

Kuba

Zaplaví pláže Američané?

Počet turistů, kteří v prvním pololetí roku 2015 zavítali na Kubu, se meziročně zvýšil o 17 procent. Jedním z důvodu je narovnání vztahů mezi Washingtonem a Havanou, což potažmo vyvolalo obavy, že během několika let budou mezi turisty převládat Američané. A tyto úvahy jsou oprávněné!

Kuba

Kubánský ministr turismu Manuel Marrero si však čísla pochvaluje. Během prvních šesti měsíců letošního roku navštívilo tuto karibskou zemi bezmála 2,2 miliónu lidí. Mezi turisty převládali ti, kteří měli kanadskou, britskou, španělskou, mexickou, francouzskou a italskou národnost.

dovolená na Kubě

S tím ovšem souvisí další věc, jež bude ohrožovat tradiční kubánskou atmosféru, zejména pak v hlavním městě Havaně. Vzhledem ke zvýšenému přílivu turistů začne na Kubě ve velkém výstavba nových hotelů.

Kuba

Příliš nároční klienti mohou být zklamáni

Rostoucí počet návštěvníků je sice vítaným jevem pro Kubu a její turistický průmysl, avšak odborníci upozorňují na to, že jde o velmi rychlou změnu, na kterou země nebude v mnoha ohledech schopná reagovat. Mnozí cizinci budou mít mnohem vyšší očekávání, než jaká jim mnohá zařízení v nejbližší době budou schopna splnit.

A čím že to Kuba turisty tak láká? Opomeneme-li nezanedbatelnou skutečnost, že disponuje 3735 kilometry pláží, zbyde toho i tak stále hodně. Náměstí Plaza de la Revolución v Havaně byste jednoduše měli vidět na vlastní oči, protože tam panuje výjimečná atmosféra, kterou už na mnoha místech světa nenajdete. A pokud si své cesty rádi užíváte, asi nemusíme zmiňovat zdejší úžasné koktejly, kávu a doutníky

Plaza de la Revolución v HavaněDovolená na Kubě za pět minut dvanáct

Jestliže vás tedy láká dovolená na Kubě, neměli byste dlouho otálet. Za pár let už totiž může být všechno jinak.