Nejen děti, ale i mnozí dospěláci pravidelně „ujíždějí“ na slavné dánské stavebnici jménem Lego. Ta vznikla před 68 lety a velmi rychle se z ní stal fenomén. Pro ty, kteří mu propadli, máme zajímavý tip, například na víkendový výlet. Vydejte se do zábavního areálu Legoland Německo, jenž se nachází se u městečka Günzburg.

Každý rok přibývají nové expozice

Oficiální název parku je Legoland Deutschland neboli Legoland Německo. Po celém světě je podobných areálů mnoho (např. v Dánsku) a jedná se o propagační aktivitu ze strany výrobce známé stavebnice. Navíc existuje síť menších parků, nazvaná Legoland Discovery Centre, jeden z nich je v Berlíně.

Hned u vstupu dostanete plánek parku, který je rozdělen do tematických celků. Pokud jste v Legolandu již byli, tak i přesto se nemusíte bát nudy. Každý rok přibývají nové atrakce, například v roce 2014 to byly – Lego hrad, kde se můžete i ubytovat a strávit zde noc, dále Lego Movie, expozice zasvěcená filmu, a expozice věnovaná Hvězdným válkám, konkrétně stíhačce X-Wing. No a letošním hitem je policejní stanice Lego City.

Zažijete zde spoustu legrace a adrenalinu. Dětem doporučujeme vzít náhradní oblečení, jelikož řada atrakcí je spojena s vodou. Počítejte s tím, že suší z toho rozhodně nevyjdete.

Legoland Německo

Součástí je také projížďka po safari

V parku Legoland Německo najdete například sekci nazvanou Lego Miniland. Jedná se o malý svět z Lego kostiček. Narazíte tady na modely nejznámější staveb a zajímavostí. K vidění je hamburský přístav s plovoucími loděmi i mnichovské letiště s modelem rozříznutého boeingu, takže je vidět dovnitř. Zřejmě vás zaujme největší Lego model světa – pět metrů dlouhý fotbalový stadion Allianz Arena, model Frankfurtu nebo Berlína s budovou Říšského sněmu a televizní věží, známý zámek Neuschwanstein nebo charakteristické exteriéry Nizozemí, Benátek či Švýcarska.

Lego X-Treme je interaktivní část obsahující například procházku podmořským světem Atlantis, horskou dráhu ProjektX, hudební nástroje, legoautíčka na dálkové ovládání a mnoho dalšího.

Lego Adventure Land vám umožní projížďku mezi zvířaty z lega, dále projížďku loďkou džunglí a následný sjezd vodním strmým korytem, naleznete zde i dinopark.

Legoland Německo

Díky Express Passu můžete předbíhat

Obecně najdete v Legolandu množství skluzavek, vodních děl, lunaparkových atrakcí, dětských hřišť a prolézaček, vláčků s okružními trasami a mnoho dalších atrakcí, které děti nenechají v klidu. Vaše ratolest má možnost absolvovat i dětskou autoškolu, po jejímž ukončení získá řidičský průkaz. Pokud byste měli zájem, je nutné udělat si rezervaci v příslušném autoareálu hned ráno.

V Legolandu je i množství restaurací a sociálního vybavení a je to vůbec město samo pro sebe, kde se vám zcela jistě zalíbí. V případě potřeby je k dispozici i odborný zdravotnický personál.

Na některé atrakce se stojí několikaminutové fronty. Jestliže vás netíží rozpočet, můžete si koupit Express Pass, což je určitá verze přednostní vstupenky, kdy obejdete celou frontu a jste oprávněni předběhnout. Jen pozor na výškové omezení u některých atrakcí – z bezpečnostních důvodů jsou menším dětem nepřístupné.

Nejen po večerním uzavření parku můžete zažít další dobrodružství, a to v prázdninové vesnici. Ta leží uprostřed idylické přírody, vzdálená jen několik minut chůze od parku. Najdete v ní Pirátský bowling, lanové centrum, konkrétně šest tras se 42 elementy, a Minigolf kapitána Nicka.

Legoland Německo

Žije to zde i začátkem listopadu

Legoland Německo má otevřeno od konce března do 8. listopadu, vydat se tam můžete po vlastní ose, anebo v rámci organizovaného zájezdu. Zábavní park je vzdálen jen několik kilometrů od Ulmu a z Mnichova a Stuttgartu do Legolandu dorazíte přibližně za hodinu.

Autem pojedete po A7, na dálničním nájezdu Elchingen vyjedete na A8. Po A8 se do Legolandu dostanete přímo. Z dálnice A9 směr Mnichov sjeďte na A99 ve směru Memmingen/Augsburg a poté na A8 směr Stuttgart. V tomto případě vyjedete na Günzburg a odtud je již značení.

Máte-li navigaci, zadejte si do ní „Legoland Allee, 89312 Günzburg“. Co se parkování týče – k dispozici je dostatečný počet parkovacích míst, poplatek na den činí 6 €. Pro obytné vozy jsou k dispozici zvláštní místa na denní parkování.

Zamíříte-li do areálu Legoland Německo vlakem, vystupte na nádraží v Günzburgu. V hlavní sezóně jezdí mezi nádražím a parkem kyvadlově autobus, a to každých 15 minut, mimo sezónu každých 30 minut. Jestliže si koupíte vlakovou jízdenku až do zastávky Legoland Günzburg, lze kyvadlový autobus využít zdarma.

Legoland Německo

Rodina se dostane dovnitř za tři tisíce

Je výhodnější objednat si vstupenky na internetu, a to přímo zde. Čtyřčlenná rodina zaplatí necelých 118 eur, v některých dnech i více. Samotný „dospělák“ sežene vstupenku za necelých 32 eur a například otec se synem za 59 eur (v některých dnech až za 79 eur). Jestliže si koupíte vstupenky na místě, připravte si zhruba 10 eur navíc za každou osobu.

Otevřeno je vždy od 10 hodin dopoledne, zavírací doba se však liší. Většinu dní jsou atrakce otevřeny do 17 hodin. Častokrát však zavírají až v 18 hodin, občas v 19 hodin a opravdu málokdy až ve 21 hodin. Park jako takový se vždy uzavírá hodinu po atrakcích. Do kolika mají otevřeno ve vámi zvolený den, to se dozvíte v aktuálním kalendáři, který najdete zde.

Legoland Německo

Co je ještě dobré vědět předem?

Pohřešované děti nejsou žádným problémem. Zaměstnanci vám rádi pomohou při hledání po celém parku. Místem srazu je vždy vstupní prostor. Tam mají také pásky na dětskou ruku, na které se zapíše telefonní číslo a pásek se pak upevní na zápěstí dítěte už při příchodu.

Jelikož se jedná o „rodinné teritorium“, je Legoland Německo nekuřáckou zónou. V parku existují pouze jednotlivá, speciálně označená místa, kde je kouření dovoleno.

Děti do 11 let mají po předložení dětského průkazu v den narozenin vstup zdarma.

Nalezené věci odevzdejte na Informacích u vstupu. Ztráty ohlaste na stejném místě. Pokud vaši ztrátu zjistíte až doma, zašlete mail na adresu info@legoland.de. Cenné předměty vám rádi zašlou za odesílací poplatek (od 15 eur).

Přímo u vstupu je instalován bankomat Sparkasse. Ve všech restauracích a pokladnách na vstupenky akceptují kromě hotovosti také platby kartou EC, VISA, Mastercard a JCB. U mobilních prodejních stánků je ale bohužel možná jen platba v hotovosti.

Ztracené karty lze za poplatek 5 € vystavit znovu.

Legoland NěmeckoLegoland Německo nabízí internet zdarma

Vozíky si můžete vzít dovnitř. Tříkolky, kolečkové brusle, koloběžky atd. však nejsou povoleny.

Uzamykatelné skříňky jsou v omezeném počtu ve vstupním prostoru, jejich denní pronájem stojí 3 až 4 eura – podle velikosti.

Se psem se do parku nedostanete, pokud ovšem není vodící. Jestliže s sebou psa máte, nezoufejte! Němci myslí opravdu na všechno. Přímo na parkovišti P3 stojí speciální dům pro psy. Tam můžete nechat své čtyřnohé kamarády po dobu návštěvy. Vězte, že budou v dobrých rukou. Při předání je ovšem povinný očkovací průkaz. O pitnou vodu je dostatečně postaráno, jen jídlo je třeba vzít s sebou. Během dne nemohou být psi bohužel vyvedeni, proto doporučujeme vzít s sebou hračku a deku. Dům pro psy otevírá 30 minut před otevřením parkoviště a zavírá 30 minut před jeho uzavřením. Poplatek za jednoho psa činí 3,50 €.

Internet je bezplatně dostupný v prázdninové vesnici. Heslo obdržíte na recepci.

Objednáte-li si vstupenku na internetu, bohatě stačí, když ji vytisknete černobíle. Důležité je, aby byl dobře natištěn čárový kód. Každá vstupenka však musí být na samostatném papíře.

Chcete park během dne opustit a zase se vrátit? Můžete, ale je nutné nahlásit to obsluze u turniketů. Vystaví vám zpáteční vstupenku.