Kultovním místem milovníků hororů je nejstrašidelnější hotel na světě – Stanley v americkém Coloradu. Mimo jiné i proto, že zde pobýval scenárista, spisovatel a režisér Stephen King, autor knih Carrie, To či Mrtvá zóna. V těchto dnech a týdnech je prostorná bílá budova opět centrem pozornosti. Přímo před ní totiž v létě vyrostlo atraktivní bludiště. To, že v něm zatím nikdo nezabloudí, je věc druhá…

hotel Stanley Colorado

Návštěvníci si labyrint doslova vyžádali

Dveře, které se samy otevírají, dále vypínající a zapínající se světla, prazvláštní závany chladného vzduchu navzdory zavřeným oknům a podivný smích či kroky neidentifikovatelného původu – to vše se údajně odehrává v hotelu Stanley nalézajícím se v Estes Parku. Stephenu Kingovi se tady dokonce zdál strašidelný sen, který jej inspiroval k napsání kultovního hororu Osvícení. Jedna věc však v hotelu ve Spojených státech amerických vždy chyběla! A to ikonické bludiště ze živého plotu, jež figuruje ve stejnojmenném filmu. Ten se tady sice nenatáčel, ale zato jej hosté mohou sledovat v hotelových televizích.

hotel Stanley Colorado

Decentní výsledek budí spíše rozpaky

Současný majitel John Cullen vzal na vědomí zklamání mnoha hostů a dvacet let poté, co nejstrašidelnější hotel na světě vlastní, nechal bludiště navrhnout a postavit. „Lidé chtěli zážitek. Toužili si něco prožít a pak o tom povídat přátelům. Neustále se po labyrintu ptali, tak ho teď mají,” řekl Cullen. Vítěznou architektkou se stala Mairim Dallaryan Standingová, která porazila ostatních 328 účastníků veřejné soutěže.

hotel Stanley Colorado

Nejstrašidelnější hotel alespoň dobře uvidíte

Nové bludiště v Coloradu však momentálně neděsí vůbec nikoho. Na jeho výstavbu byly použity jalovce, které dorůstají maximální výšky jednoho metru a které budou nahánět hrůzu leda tak malým dětem. V současnosti mají sotva 20 centimetrů, tudíž plní především estetický účel. A to je oproti filmovému zpracování, řekněme, hodně slabý odvar. Na druhou stranu – značně vysoké keře či stromy by zastínily krásu hlavní budovy, a to by asi nebylo to pravé ořechové.

nejstrašidelnější hotel na světě