Už jen do konce října můžete letos navštívit ve Velké Británii zahradu s největším výskytem trpaslíků na metr čtvereční. Areál s názvem Gnome Reserve zabírá čtyři akry půdy. Najdete ho v Severním Devonu u anglického města Bradworthy.

Trpaslíci v Gnome Reserve

Zahrada je zapsána v Guinnessově knize rekordů

Rozsáhlý park je prezentovaný jako „pastorační středisko pro zahradní trpaslíky“. A věřte, že tu malí i velcí návštěvníci mají na co koukat. Domov zde našlo na 2000 skřítků nejrůznějších velikostí i profesí. Shromažďovat je začala v roce 1979 Ann Atkinová, někdejší studentka umění.

Trpaslíci v Gnome Reserve

Současní správci turistické atrakce ve Velké Británii dbají na to, aby mini obyvatelé zahrady měli určitý životní standard a komfort. O expozici, kterou vhodně doplňují lesíky, potok, rybník a louky s asi 250 druhy divokých rostlin (květin, bylin, travin i kapradin), je tak dobře postaráno.

Trpaslíci v Gnome Reserve

Prohlídka Gnome Reserve zabere dvě hodiny

Magickou trpasličí krajinou se můžete jen tak projít, ale kdo chce, smí si tu uspořádat třeba malý piknik. A při vstupu si lze dokonce zapůjčit špičaté červené čepičky, abyste lépe zapadli.

Trpaslíci v Gnome Reserve

Otevřeno je denně od 10 hodin, poslední vstup do areálu je možný v 17 hodin. Děti do tří let mají vstup zdarma. Ty starší (do 16 let) zaplatí 3,25 libry, teenageři do 18 let 3,50 a dospělí 3,75 libry. Pokud to už nestihnete letos, můžete se do Gnome Reserve ve West Putfordu vydat zase od 21. března 2016.

Trpaslíci v Gnome Reserve