Je lákadlem pro turisty a zároveň i uměleckým dílem. Řeč je o raritě německého regionu ArberLand, kterou nikde jinde neuvidíte – jmenuje se Skleněný les. Nachází se na křemenné skále vedle zříceniny hradu v obci Weissenstein u Regenu a je součástí Sklářské cesty v Bavorském lese.

Skleněný les tu „vyrostl“ díky nápadu někdejšího regenského předsedy turismu Charlyho Rödla a precizně odvedené práci výtvarného umělce Rudiho Schmida.

Weissenstein

Nejvyšší jedle ční do výše osmi metrů

Najdete tu jedle, smrky, statné buky, štíhlé borovice či osiky. Každý strom je jiný, podobně jako ve skutečném lese. V průměru tu skleněné stromy dosahují výšky kolem 4,5 metru, mají pestré, kuželovité, kruhové či špičaté koruny, ostré větve nebo spirálovitě se stáčející kmeny…

Třpytí se ve slunečním i měsíčním svitu

Všechny stromy jsou vyrobeny z osm milimetrů silného barevného skla. To se zejména při východu a západu slunce nádherně blýská, paprsky světla se v něm tříští a odrážejí, vytvářejí úchvatnou hru světla a stínů. Kdo to jednou spatří, nemůže zapomenout.

Skleněný les

Nápad byl náležitě oceněn

Skvěle zrealizovaný nápad byl v roce 2002 odměněn cenou Glasstraßenpreis, která mu byla přidělena za mimořádně úspěšné propojení cestovního ruchu se sklářským uměním. Pokud se budete během návštěvy Německa vyskytovat poblíž, nezapomeňte si Skleněný les prohlédnout…