Milujete čáry a kouzla? V tom případě se vydejte do specializovaného muzea. A nemyslíme tím muzeum ledajaké! Nýbrž Musée de la Magie čili Muzeum magie (dříve Musée de la Curiosité et de la Magie, tedy Muzeum kuriozit a magie) v samém srdci Francie, v Paříži.

Patří k výjimečným, získalo už několik světových ocenění. Najdete ho v klikatých a úzkých uličkách historické čtvrti Marais, ve čtvrtém obvodu v ulici Rue Saint-Paul.

Musée de la Magie alias Muzeum magie

Součástí prohlídky je i představení

U vchodu do muzea vás upoutá nápis Entrez (vstupte), který přímo před vašima očima píše uhlazeným rukopisem vznášející se husí brko. A přidává i podpis slavného mága – Roberta Houdiniho.

Součástí expozice v budově s původními kamennými sály a klenutými stropy je prohlídka světa profesionálních iluzionistů včetně kouzelnického představení. To zaručeně uchvátí návštěvníky všech věkových kategorií.

Musée de la Magie alias Muzeum magie

V několika místnostech vás pobaví optické klamy a magická zrcadla. Ve vitrínách si můžete prohlédnout kouzelné skříňky a nejrůznější předměty, které byly v 17. století a v časech pozdějších nezbytnými pomůckami těch nejlepších kouzelníků.

Musée de la Magie alias Muzeum magie

Za příplatek vás naučí čarovat

Muzeum magie v Pařížiotevřeno každou středu, sobotu a neděli od 14 do 19 hodin. Dospělý za vstup zaplatí 9 eur a pro dítě od 3 do 12 let stojí vstupenka 7 eur.

Musée de la Magie alias Muzeum magie

V muzeu si mimo jiné lze zakoupit knihy o magii, najdete tu ovšem i starožitné publikace a rozličné kuriozity. Zájemcům se navíc nabízí možnost studia! Mohou absolvovat jednodenní kurzy (v ceně 20 eur) či pětidenní semináře (za 80 eur) na zdejší Akademii magie.

Akademie magie