Šejch Muhammad ibn Rašíd al-Maktúm, premiér a viceprezident Spojených arabských emirátů, se rozhodl ohromit svět realizací nového gigantického projektu v Dubaji s názvem Meydan One.

Arabské emiráty hodlají do projektu, jenž zabere plochu o rozloze 5 milionů metrů čtverečních, investovat v přepočtu kolem 165 miliard korun. Počítají s tím, že jeho první část bude dokončena do roku 2020.

Meydan One vizualizace

V plánu je i tančící fontána

Projekt počítá rovněž s výstavbou nejvyšší obytné budovy na světě. Ta má být po dokončení vysoká neuvěřitelných 711 metrů.

Meydan One vizualizace

Součástí komplexu Meydan One má být 885 moderních apartmánů a pětihvězdičkový hotel s 350 pokoji. Dále vyhlídková terasa ve výšce 655 metrů, tančící fontána, devítikilometrová promenáda a konferenční centrum. Chybět nebude ani nákupní středisko se zatahovací střechou, skanzen, přístav, restaurace v oblacích a na 300 dalších restaurací, kaváren či obchodů.

Meydan One vizualizace

Meydan One nadchne také lyžaře

Zkrátka ovšem samozřejmě nepřijdou ani sportovně založení návštěvníci. Vzniknout by tu totiž měla i největší krytá sjezdovka na světě, dlouhá 1,2 kilometru. Tento ski areál bude prý třikrát větší než dosavadní největší indoorové lyžařské centrum! To se mimochodem rovněž nachází v Dubaji, avšak v nákupním komplexu Mall of the Emirates.

Meydan One vizualizace

Kromě toho tu budou mít turisté možnost zahrát si i fotbal na profesionálně upraveném hřišti, projet se po cyklostezkách nebo si zařádit v BMX parku, zaplavat si a vyzkoušet atrakce v aquaparku, využít služeb jachtařského klubu atd.

Meydan One vizualizace