Nepřehlédnutelnou stavbu najdete u ananasové plantáže ve Woombye v australském Queenslandu. Jde o Big Pineapple, tedy Obří ananas. Byl postaven v roce 1971, v současné době jde o památkově chráněnou turistickou atrakci.

Velký ananas se pyšní tím, že ho v roce 1983 během své cesty po Austrálii navštívili i princ Charles a princezna Diana, která o 14 let později zahynula během autohavárie v Paříži.

Uvítá vás stálá expozice i ochutnávka

Dvoupatrová budova vysoká šestnáct metrů je vyrobena z laminátu. Uvnitř je nainstalovaná výstava věnovaná ananasům i historii jejich pěstování. Zájemci si zde mohou zakoupit tematické suvenýry, ale také ochutnat nejrůznější nápoje a dobroty z tohoto tropického ovoce.

Případně si tu rovněž lze zaplatit jízdu malým vláčkem s průvodcem a jeho odborným výkladem po prohlídkové trase ananasovou plantáží, která se rozkládá na 165 hektarech půdy.

Obří ananas

Děti láká především minizoo

K plantáži patří i malá zvířecí farma. Ta se líbí hlavně dětem, neboť si v ní mohou zblízka prohlédnout a popřípadě zkusit z dlaně nakrmit například divoké psy dingo, ale také jeleny, osly, alpaky, prasátka, slepice či kachny a další ptáky.

Big Pineapple