Plánujete-li cestu do Indonésie, konkrétně na Bali, ušetříte 35 dolarů! Občané České republiky totiž nově nemusejí mít vízum. Tedy ovšem pokud se na nejzápadnějším ostrově Malých Sund nehodláte zdržet více než 30 dní.

Obchodníci musí na Bali platit i nadále

Abyste byli na území ostrova Bali vpuštěni bez víza, musíte splňovat ještě několik dalších podmínek. Vstup do destinace (včetně jejího opuštění) musí proběhnout na letišti Ngurah Rai/Denpasar. Dále – vaše cesta nesmí mít obchodní charakter, bezvízový styk se vztahuje výhradně na pobyty za účelem turistiky.

Bali Indonésie

Zároveň si zavčas zkontrolujte svůj cestovní pas – ten totiž musí být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonésie. A na závěr malé upřesnění – délka pobytu na Bali nesmí nepřesáhnout 30 dní ode dne vstupu na území Indonésie obecně! A zároveň je dobré vědět, že takovýto pobyt nelze prodloužit.

Bez prázdných stránek máte smůlu

V ostatních případech zůstává pro vstup občanů ČR na území Indonésie platná vízová povinnost. Vízum lze zakoupit po příletu do země na některém z mezinárodních letišť či přístavů za poplatek 35 USD/pas při splnění těchto náležitostí – pas musí být platný alespoň 6 měsíců od data vstupu na území Indonésie a musí obsahovat alespoň dvě prázdné stránky.

A současně – občan se musí prokázat zpáteční letenkou či lodním lístkem a zároveň dostatkem finančních prostředků. Jestliže však plánujete pobyt delší než 60 dní, musíte si zažádat o vstupní vízum již před odletem, a to na Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze.

ostrov Bali

Kontakt na velvyslanectví

Velvyslanectví Indonéské republiky

Nad Buďánkami II/7

150 21 Praha 5

Telefon: 257 214 388, -389, -390

Fax: 257 212 105

E-mail: embassy@indonesia.cz

Web: www.indonesia.cz

Vedoucí úřadu: Aulia Aman Rachman

Provozní hodiny: 8.30–12.00; 13.00–16.30 /Po-Pá/

ostrov Bali