Jste sportovně založení? Baví vás běhat na čerstvém vzduchu? V tom případě zvažte návštěvu Vysokých Tater na Slovensku, a to ideálně v období od května do konce října. Momentálně tam totiž vznikají nové běžecké trasy různých náročností – pro začátečníky i zdatné sportovce.

Každý si vybere tu svoji

„Od Štrby po Tatranské Matliare značkujeme sto devět kilometrů tratí,“ prohlásila Lucia Dubielová, výkonná ředitelka Sdružení cestovního ruchu Vysoké Tatry. Je pravdou, že běh je jedním z nejpopulárnějších sportů na světě. A Vysoké Tatry jsou zcela jistě tou největší a nejhezčí přírodní tělocvičnou na Slovensku.

Vysoké Tatry

Běžecké trasy povedou většinou po již existujících chodnících a lesních cestičkách. V nabídce budou okruhy po rovince či s mírným stoupáním, výborní sportovci však jistě ocení extrémní okruhy. „Najdeme zde malý okruh, který má kolem kilometru, ale jsou tu i okruhy dlouhé přes deset kilometrů,“ oznámila Viera Halásová ze Sportovního klubu Štrbské Pleso.

Vysoké Tatry

Jedna z nejtěžších tras povede na Skalnaté Pleso. „Všechny okruhy budou orientovány do lokalit, kde se dá bezpečně sportovat,“ dodal starosta obce Stará Lesná Peter Hritz.

Vysoké Tatry

Teď se ale blíží lyžařská sezóna!

Máme se tedy na co těšit. Vzhledem k tomu, že do května je ještě daleko a že právě začíná lyžařská sezóna, můžete se do Vysokých Tater vydat již v příštích dnech a týdnech a skvěle si tam zalyžovat nebo zajezdit na snowboardu. Tady je výběr nejaktuálnějších lyžařských zájezdů!

lyžařské zájezdy