Jestliže si selfíčkáři stěžují, že pořízení snímku vlastního obličeje společně s nejvyšší budovou světa Burdž Chalífa v Dubaji je složité, již za necelých pět let budou pravděpodobně reptat ještě více. V tomto týdnu se totiž dořešilo financování nové nejvyšší budovy světa, a podle všeho tak bude stát více než kilometr vysoká stavba v Saúdské Arábii už v roce 2020.

mrakodrap Kingdom Tower vizualizace

Kingdom Tower pojme hotel i kanceláře

Mrakodrap Kingdom Tower vyroste v zálivu Šarm Abhur, jen maličký kousek na sever od druhého největšího saúdskoarabského města Džidda. Jeho výstavba vyjde na zhruba 31 miliard korun. Jakmile bude nejvyšší budova světa dokončená a finální špička připomínající jehlu bude vztyčená, dosáhne rekordní výšky 1001 metrů.

nová nejvyšší budova světa

Bude to jakési město ve městě. Celková plocha bude něco okolo 245 tisíc metrů čtverečních. V Kingdom Tower se budou nacházet kanceláře, byty, hotel řetězce Four Seasons o 200 pokojích nebo také nejvyšší vyhlídka (na člověkem vytvořené stavbě) na světě.

Kingdom Tower vizualizace

To je ale zatím ještě relativně daleko, stavba totiž ve stávající chvíli probíhá pouze do 26. podlaží. Až bude nejvyšší budova světa dostavěná, bude jich 200.

Kingdom Tower vizualizace

Voda z oceánu nedostane šanci

Za zmínku jistě stojí, že základy Kingdom Tower sahají 60 metrů do země, aby v budoucnu nenastaly problémy způsobené slanou vodou z oceánu. Za celkovým designem mrakodrapu stojí společnost Adrian Smith + Gordon Gill Architecture, která má kanceláře v americkém Chicagu a v čínském Pekingu, a nejvyšší budova světa bude prý nabízet výjimečné výhledy na město i na Rudé moře.

mrakodrap Kingdom Tower vizualizace

„S podepsáním posledních smluv se dostáváme do zcela nových výšin v oblasti vývoje realit. Džidda bude mít ikonickou stavbu, která bude lákat lidi ze všech koutů světa svými službami a širokou škálou využití,“ uvedl ředitel společnosti dohlížející na vývoj celého projektu Muníb Hamúd.

Kingdom Tower