Už víte, kde oslavíte Silvestr 2015, který se nezadržitelně blíží? Pokud ne, možná vás zaujme některý z našich 7 tipů. Tentokrát jsme vybrali i takové varianty, jaké by vás asi jen tak nenapadly. Samozřejmě můžete sedět doma, případně zajít s rodinou či přáteli do nejbližšího podniku. Ale proč se neodvázat a nevydat se „někam dál“?! Dost bylo omáčky, jdeme na to!

1/ Hotel Sklář, Krkonoše, Česká republika

Jednou z nejuniverzálnějších variant v rámci ČR je čtyřhvězdičkový hotel Sklář v Krkonoších. Nabízí totiž hned několik volnočasových aktivit, což se o řadě jiných hotelů rozhodně říct nedá. Takže – v první řadě se můžete těšit na pohyb na čerstvém vzduchu a pohled na zasněžené kopce. To se vám v Praze, Brně či Ostravě opravdu jen tak nepoštěstí. Jestliže rádi lyžujete, nezapomeňte si s sebou vzít veškerou výbavu. Orea Resort Sklář (což je celý aktuální název) se totiž nachází pouhých 5 minut chůze od známého lyžařského centra Harrachov. No a kdo nelyžuje, může podnikat alespoň příjemné procházky…

hotel Sklář Krkonoše

Hotel má vlastní wellness centrum, kde jsou k dispozici vyhřívaný bazén, sauna i parní lázeň, známá svými regeneračními účinky. Na závěr si můžete dopřát vodní masáž ve whirlpoolu.

hotel Sklář

Ubytovat se můžete v jednom ze 171 elegantních a útulných pokojů. O gurmánský zážitek se postará šéfkuchař a jeho tým v hotelové restauraci, á la carte restaurantu Bella Vista Club a útulném baru Jack Daniel’s s krbem. Samozřejmostí je bezplatné Wi-Fi připojení a možnost parkování na hotelovém parkovišti. Rezort poskytuje širokou nabídku sportovních aktivit i animační programy nejen pro děti.

hotel Sklář

Silvestrovský pobyt je čtyřdenní (od 30. prosince 2015 do 2. ledna 2016) a je spojený mj. i s galavečerem se silvestrovskou večeří formou bufetu a welcome drinkem. Po celý večer bude platit neomezená konzumace čepovaného piva, rozlévaného vína a nealkoholických nápojů. K tanci a poslechu zahraje skupina ABBA Revival, chybět nebude ani ohňostroj.

hotel Sklář Krkonoše

Kompletní nabídku silvestrovských zájezdů v rámci ČR si můžete prohlédnout zde.

2/ Hotel Srdiečko, Nízké Tatry, Slovensko

Už jste dlouho nebyli na Slovensku? V tom případě to můžete hravě napravit. Z poměrně bohaté nabídky našich východních sousedů nás zaujal například tříhvězdičkový hotel Srdiečko v Nízkých Tatrách. Svým způsobem se jedná o obdobu hotelu Sklář, jen je holt o „trochu“ dál.

hotel Srdiečko

Co je však důležité – Srdiečko, nacházející se v lyžařském a turistickém centru Jasná – Chopok Jih (v nadmořské výšce 1213 metrů), má nově zrekonstruované prostory (lobby, recepce, restaurace) a také zcela nové a luxusní venkovní i vnější wellness centrum s nádherným výhledem.

okolí hotelu Srdiečko

V bezprostřední blízkosti hotelu se nalézá stanice čtyřsedačkové lanovky Srdiečko – Kosodrevina a výstupní stanice lyžařského vleku Krupová – Srdiečko. Délka tratí v tomto středisku dosahuje více než 9 kilometrů. Ubytovat se můžete v některém ze 42 pokojů běžného standardu (lze zvolit i rodinný pokoj nebo apartmán, jejich počet je však velmi omezený).

anovka poblíž hotelu Srdiečko

Silvestrovský pobyt je zde dokonce šestidenní. Můžete si vybrat ze tří termínů – 27. 12. 2015–1. 1. 2016, 28. 12. 2015–2. 1. 2016 nebo 29. 12. 2015–3. 1. 2016. Konkrétně poslední den tohoto roku na vás čeká bohatá snídaně formou švédských stolů, slavnostní silvestrovská večeře a program plný hudby, tance a zábavy. Moderátorem večera bude showman a herec Juraj Šoko Tabáček, který představí také svoji stand up show. Kromě kapely, diskžokeje, tomboly a soutěží nebude chybět ani freestyle show mistryně světa v žonglovaní s fotbalovým míčem Lucie Kevické.

hotel Srdiečko interiér

Kompletní nabídku silvestrovských zájezdů na Slovensko si můžete prohlédnout zde.

3/ Vídeň, Rakousko

Silvestr 2015 spojený s lyžováním můžete prožít samozřejmě i v Rakousku, ale my jsme vybrali variantu spojenou s veřejným veselím. Vídeň berou teroristé odvykle obloukem, tak proč nevyrazit do jejích ulic – v centru se rozhodně nudit nebudete.

Silvestr 2015 ve Vídni

Auto nechte doma, jízda vlakem také nejspíš nebude to „pravé ořechové“. Ideální variantou je několikahodinový zájezd! Společně s přáteli sednete v Brně do autobusu (v 17 hodin) a kolem půl osmé se již budete procházet středem rakouské metropole připravující se na přivítání Nového roku. Po 21. hodině si už budete naplno užívat silvestrovské zábavy v ulicích Kärtnerstrasse, Graben, Am Hof a především na náměstí Rathausplatz.

Silvestr 2015 na náměstí Rathausplatz

Těšit se můžete na hudební stany a také na stánky s občerstvením. O půlnoci přivítáte Nový rok před radnicí. V půl druhé ráno sednete před hotelem Hilton na autobus, který vás kolem čtvrté přiveze zpátky do Brna, kde můžete pokračovat v některém z mnoha podniků!

Silvestr ve Vídni

Kompletní nabídku silvestrovských zájezdů do Rakouska si můžete prohlédnout zde.

4/ Sicílie, Itálie

Buďte originální a přivítejte Nový rok na největším italském ostrově – na Sicílii (30. 12. 2015–3. 1. 2016). Ubytování je zajištěno v komfortním čtyřhvězdičkovém hotelu NH Catania Parco degli Aragonesi, který je vzdálen pouhé tři kilometry od centra Catanie, tedy druhého největšího sicilského města založeného již v 8. století př. n. l. Leží na východním pobřeží Sicílie, na úpatí sopky Etny. V těsné blízkosti hotelu se nachází písčitá pláž, která i v zimě svádí k procházkám.

hotel NH Catania Parco degli Aragonesi

V rámci zájezdu budete mít možnost vydat se na fakultativní výlet do Agrigenta, města s významnými památkami z dob řecké kolonizace.

Agrigento Sicílie

Další den můžete zamířit k Etně, druhé největší činné sopce v Evropě, která vás zhypnotizuje svojí neúnavnou přírodní show.

sopka Etna

A také do Taorminy, okouzlujícího městečka na terase nad mořem s úchvatnými pohledy právě na Etnu.

město Taormina

A v den odletu se – v případě zájmu – podíváte do Syrakus, města, které založili korintští kolonisté a které bylo během doby antické civilizace považováno za nejkrásnější město tehdejšího světa.

město Syrakusy

Silvestr 2015 strávíte v centru Catanie, kde na vás čeká bohatá večeře s programem.

NH Catania Parco degli Aragonesi na Sicílii

Kompletní nabídku silvestrovských zájezdů do Itálie si můžete prohlédnout zde.

5/ Banát, Rumunsko

Tak tohle je totální úlet! A ještě k tomu osmidenní – organizovaný výlet do Banátu začne 27. 12. 2015 a skončí 3. 1. 2016. Autobusem se vydáte do Rumunska, po cestě vás čeká malá zastávka v ranním Temešváru, centru rumunské revoluce.

Temešvár Rumunsko

Odpoledne přijedete do české vesnice Svatá Helena, ubytujete se v rodinách, ochutnáte domácí pálenku, projdete se po vsi a večer skočíte do pruhovaných peřin.

Svatá Helena Rumunsko

Třetí den se pořádně dospíte a aklimatizujete, naobědváte se a potom se zajdete podívat na pár posledních stop po nejpůvodnější české vesnici Svatá Alžběta. Zapálíte podvečerní oheň na bílých skalách vysoko nad Dunajem (s fantastickými výhledy!), opečete slaninu i brambory, popijete a popějete.

Čtvrtý den vás čeká tradiční fakultativní výlet podél Dunaje do termálů Băile Herculane, přístavního města Orsova, eventuálně i do města Drobeta-Turnu Severin a k soutěsce Železná vrata.

Băile Herculane Rumunsko

Pátý den absolvujete cestu auty či pěšky do Gerniku na bujarou silvestrovskou tancovačku. Až se unavíte, hupsnete do spacáku v kudrzákladně.

Šestý den budete zpytovat svědomí a navštívíte oslavnou novoroční bohoslužbu v kostele, dáte si předsevzetí a pak budete hodovat.

pravoslavný kostel

Den před návratem do Brna (přes Maďarsko) zavítáte například na balkánský trh v Moldavě.

Moldova Noua

6/ Vietnam

Thajsko je klasika, tam už řadu let létá za teplem kdekdo, ale Silvestr 2015 ve Vietnamu, to zní mnohem originálněji! Máte-li čas v termínu od 26. 12. 2015 do 4. 1. 2016 a několik desítek tisíc na účtě k dobru, neváhejte ani minutu.

ostrov Phu Quoc

Saigon je nejen název muzikálu, ale také největšího města Vietnamu, kde se duch koloniální minulosti prolíná s hektickým tempem moderního života, překotným rozvojem a kosmopolitní atmosférou. Zřejmě ho budete znát i pod druhým, aktuálním názvem – Ho Či Minovo Město. V rámci silvestrovského zájezdu budete mít šanci ho částečně poznat, a to včetně Cu Chi – více než 250kilometrové sítě úzkých tunelů vybudovaných v době vietnamské války.

Saigon alias Ho Či Minovo Město

Ty, kteří si nepotrpí na památky a spíše se rádi baví, jistě zaujmou zdejší bary a zábavní podniky. Určitě se nezapomeňte zastavit na skleničku ve vyhlášeném Chill Skybaru, který najdete ve věži AB Tower. Výhled na noční, všemi barvami svítící město si prostě nemůžete nechat ujít!

Chill Skybar Ho Či Minovo Město

Čtvrtý den zavítáte do delty Mekongu, která zabírá nejjižnější a zároveň nejúrodnější část Vietnamu. Bývá též nazývána obilnicí Vietnamu. Těšit se můžete na projížďku lodí po hlavním toku řeky Mekong (přezdívané Řeka devíti draků) i po bočních ramenech. Během plavby narazíte na jiné lodě, plné ovoce a zeleniny, takže si rovnou můžete i nakoupit. Spatříte rovněž malé výrobny produktů z rýže, medu atd. V deltě Mekongu zároveň přenocujete.

delta Mekongu

Den pátý navštívíte mimo jiné i plovoucí trh Cai Rang, největší v deltě, nalézající se cca šest kilometrů od města Can Tho. Už v osm hodin ráno se na širokém rameni řeky houpe několik stovek plavidel, respektive mělkých a vratkých lodiček i bachratých lodí naplněných po okraj dýněmi, melouny či květináči s pestrobarevnými květinami. Vše se tu odehrává jako ve zrychleném filmu. Jedna loď přirazí k druhé, zboží okamžitě letí vzduchem a na druhou stranu rázem putují peníze. Během několika sekund se lodě od sebe odpoutají a míří za dalším obchodem.

plovoucí trh Cai Rang

V rámci zájezdu do Vietnamu vás čekají nejen přejezdy, ale také přelet na tropický ostrov Phu Quoc, kde absolvujete oslavu Silvestra a vítání Nového roku. Pokud to nepřeženete s konzumací alkoholu, nadšeně si vychutnáte následující odpočinek na sněhobílých plážích, koupání a šnorchlování v průzračných vodách Thajského zálivu, projížďky na motorkách i výlety do centra ostrova.

ostrov Phu Quoc

V závěru dovolené se vrátíte do Saigonu (Ho Či Minovo Město), odkud odletíte domů.

7/ Etiopie

Jestliže jste po celý rok poctivě šetřili a teď nevíte, jak naložit s úsporami, poradíme vám, za co je můžete utratit. Oslavte Silvestr 2015 v Etiopii – s usměvavými lidmi, kteří neznají televizi, Facebook ani nákupní centra! Jen počítejte s tím, že vám to zabere „trochu“ víc času. Konkrétně – na cestách po jihu strávíte 16 dní (26. 12. 2015–10. 1. 2016) s tím, že si pobyt můžete prodloužit o týdenní okruh severní částí této východoafrické země.

chlapci v Etiopii

V rámci základní varianty zájezdu spatříte jezera Shalla a Abyata, savanu s etnikem Oromo, obří termiště, hamarské tržiště, tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav, alkalické jezero Langano či Shashemane, město s početnou populací jamajských rastafariánů.

Etiopie

Navštívíte rybí trh s vodními ptáky i národní park Mago. Dostanete se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály. Žijí zde ženy s destičkami ve rtu i v uších, překvapí vás šokující zdobení. Muži mají pušky a jsou téměř nazí. Zkrátka se ocitnete v úplně jiném světě…

kmen Mursi

Po celou dobu budete využívat pronajatá vozidla (zejména džípy), která budou řídit místní řidiči. Ubytováni budete v jednoduchých hotýlcích.

matky v Etiopii

Možností je mnohem více

Nezaujala vás ani jedna varianta? Nevadí – jistě si vyberete nějakou jinou z kompletní nabídky silvestrovských zájezdů do celého světa!