V rámci podpory tranzitního cestovního ruchu v egyptské Káhiře otevřeli nové muzeum, a to přímo v areálu letiště Cairo International Airport. Sbírka prozatím čítá bezmála čtyřicet artefaktů z různých období historie této památkově lukrativní arabské republiky.

Nově vzniklé muzeum je situováno v prostorách třetího terminálu. Cestovatele láká nejen na díla z éry faraónů, ale nabízí také pamětihodnosti z modernějších období.

nové muzeum na letišti v Káhiře

Exponáty mají turisty nalákat do města

Egyptolog Yasmin al-Shazle o instituci řekl, že jejím cílem je poskytnout návštěvníkům obecnou představu o egyptské civilizaci a navnadit je k návštěvě dalších míst v Káhiře, jako je například Egyptské muzeum.

Právě toto nejvýznamnější historické muzeum v zemi se zavázalo poskytnout nejméně 21 výstavních objektů, mezi nimiž nebude chybět ani Sedící písař, jedna z nejikoničtějších soch starověkého Egypta z přelomu 4. a 5. dynastie.

Bývalý generální tajemník Nejvyšší rady pro památky Egypta Zahi Hawass doufá v to, že nová expozice pomůže pokrýt náklady na údržbu káhirských památek, jež jsou nyní v důsledku poklesu cestovního ruchu mnohem méně navštěvovány.

Cairo International Airport