Egyptská vláda posiluje v zájmu ochrany turistů i vlastních občanů bezpečnostní opatření na místních letištích. Navazuje tak na nedávné kroky, které mají zajistit celkovou bezpečnost na egyptském území. Situaci na Sinaji sice dosud nelze považovat za zcela klidnou. Frekventované lokality jsou však podle policie již dobře chráněné.

Makadi Bay

Spoléhají na světového lídra

Egyptská arabská republika láká cestovatele nejen bohatou historií, kulturou a památkami, ale také přírodními scenériemi. Turismus je jedním z pilířů tamější ekonomiky. Země se proto snaží zatraktivnit zázemí pro zahraniční návštěvníky a zároveň poskytnout maximální možnou bezpečnost při přepravě podle světových standardů. A to je vzhledem k nedávným událostem více než logické.

letiště v Marsa Alam

Ministr cestovního ruchu Hišam Zaazou na tiskové konferenci v Káhiře uvedl, že nejvyšší prioritou egyptské vlády je zajistit bezpečné lety pro každého cestujícího do Egypta, ať už zemi navštíví z obchodních, anebo soukromých důvodů. Proto Egypt přijal opatření s cílem zaručit mezinárodní standard v oblasti bezpečnosti a oslovil firmu Control Risks, světového lídra v oblasti vyhodnocování rizik a bezpečnosti.

letiště v Hurghadě

Vláda zapojí i ruské experty

Kontroly mají být prováděny transparentně a zprávy o pokroku v této oblasti budou pravidelně aktualizované a veřejně přístupné. Do projektu egyptské vlády se zapojí též experti z Velké Británie, Německa a Ruska.

etiště v Sharm El Sheikhu

Primárně bude pozornost zaměřena na letiště v Káhiře a Šarm aš-Šajchu (neboli Sharm El Sheikhu), následně se rozšíří na ostatní dopravní uzly.

letiště v Káhiře

Turisté létají do Egypta nejčastěji za plážemi a cenově velmi dostupným ubytováním v těsné blízkosti moře. Ať už je láká šnorchlování či potápění, poměr cena/služby je v případě Egypta dlouhodobě jeden z nejvýhodnějších. Ti, kteří mají obavy z aktuální bezpečnostní situace, létají nejčastěji do Hurghady, přičemž oblíbená jsou také nedaleká letoviska Makadi Bay či Safaga.

Club Magic Life Kalawy Imperial Safaga