San Francisco patří k nejznámějším městům USA, zvlášť od šedesátých let, kdy se stalo centrem hippies. A slavný hit nabádající k tomu, aby každý, kdo tam přijde, si dal květinu do vlasů, obletěl svět…

Turista, který sem zabrousí, se určitě nebude nudit. Může obdivovat monumentální most Golden Gate, zejména když si uvědomí, že byl dokončen už v roce 1937.

most Golden Gate

Další variantou je výlet do proslavené Čínské čtvrti, kde se částečně odehrával stejnojmenný film oceněný Oscarem. Hlavní roli v něm nezapomenutelným způsobem vytvořil Jack Nicholson. Je zde možné spatřit původní architekturu, která se mísí s moderními mrakodrapy.

Čínská čtvrť v San Francisku

K návštěvě vyzývá i Alcatraz

Vyplatí se zajít do bývalých malých rybářských přístavů Fisherman’s Wharf a Marina District (ty se změnily k nepoznání na nákupní centra plná obchodů se suvenýry i vším možným, restaurací a fastfoodů) nebo si projít extrémně klikatou silnici Lombard Street.

silnice Lombard Street

Dá se vydat i na vyjížďku lodí do dva kilometry vzdálené, nechvalně proslulé věznice Alcatraz, která byla původně obrannou pevností a jejíž zbytky jsou stále k vidění.

věznice Alcatraz

Muzeum vibrátorů přitahuje nejen ženy

Návštěva kriminálu je určitě působivá, ale ne zas tak neobvyklá. Něco podobného lze běžně zažít i v mnoha jiných zemích, nakonec i slavný londýnský palác Tower byl kdysi plný vězňů. Co však zaručeně nikde jinde neuvidíte, je Muzeum vibrátorů.

Nachází se v nenápadné ulici Polk Street. Je zajímavé, že mezi zájemci nikterak výrazně nepřevažují ženy, jak by se dalo předpokládat, i když jsou logicky častějšími hosty.

Muzeum vibrátorů

Nechybí fén ani váleček

Desítky různorodých exponátů, z nichž mnohé pocházejí ještě ze začátku 20. století, vyvedou návštěvníka z omylu, že u nás přezdívaný „robertek“ je výmyslem moderní doby. Je ale fakt, že do tvaru penisu měly opravdu hodně daleko!

Některé předměty, sloužící k sexuálnímu uspokojení, působí dnes spíš komicky. Jde o kuchyňské a jiné domácí spotřebiče, jako jsou šlehač, váleček na těsto či fén. Muzeum vibrátorů vás zkrátka nejen poučí, ale především pobaví.

Muzeum vibrátorů v San Francisku

Taylorův vynález léčil hysterky

„My máme parní stroj…,“ zpíval kdysi F. R. Čech, aniž by tím měl na mysli skutečnost, že si v roce 1869 americký fyzioterapeut George Taylor patentoval vynález parního vibrátoru, využívaného na předpis u hysterických žen. Tato neurotická porucha byla totiž spojována s dělohou, sexuální uspokojení mělo projevy nemoci tlumit.

Jistou raritou jsou z Německa a Francie dovezené historické vibrátory obsluhované na kliku. Představivosti se v oboru erotiky meze opravdu nekladly ani kdysi.

Muzeum vibrátorů San Francisco

Zakladatelku proslavila příručka

Muzeum vibrátorů v San Francisku funguje od roku 1977. Založila ho jistá Joani Blanková, jež společně se spřízněnou duší Ann Whiddenovou napsala knihu Dobré vibrace, která je uváděná jako světový průvodce vibrátory.

Výstavní expozice muzea je propojená s obchodem. Ten už je ovšem zaměřen na moderní pomůcky různých tvarů či vzhledu…

exemplář Muzea vibrátorů