I návštěva kostela může být architektonickým zážitkem! Přesvědčit se o tom můžete v čínské provincii Kuang-tung (Guangdong), konkrétněji v deltě Perlové řeky.

Právě zde se nachází město Fo-šan (Foshan), které kdysi bývalo významným střediskem výroby porcelánu. V současnosti je třetím největším městem provincie s více než milionem obyvatel a zájem veřejnosti – věřících i ateistů – budí zejména díky velmi netradičně vytvarovanému kostelu. Ten nese název Yanbu Church, ale většina lidí mu přezdívá Violin Church.

Součástí objektu je i knihovna

Jen veliký kříž na samém vrcholku budovy, který je vidět široko daleko, dává tušit, že jde o svatostánek určený k modlitbám, rozjímání a výuce náboženství. Stavba v Číně je totiž kopií těla houslí, a aby byla iluze opravdu dokonalá, nechybějí tu ani dlouhé „struny“.

Budova je sedmipatrová, tyčí se do výšky osmatřiceti metrů. Spodní část Yanbu Church je samozřejmě prodloužená, což z čelního pohledu není patrné. Uvnitř objektu najdete prostornou halu, koutek pro děti, místnosti nedělní školy, knihovnu a kromě toho také pokoje určené pro kazatele a učitele. Rozměrná okna vpouštějí dovnitř světlo z přední i zadní strany budovy, stejně tak z bočních částí.