Nejpopulárnější destinací Karibiku je pro Čechy jednoznačně Dominikánská republika. Stále více turistů však začíná objevovat krásy přibližně čtyřikrát menší zemičky, která dala světu mnoho velkých hudebníků, ale také gastronomických lahůdek. A pokud znáte film Kokosy na sněhu, jistě tušíte, do kterého státu vás bude náš článek lákat…

Tady je pouze několik z mnoha lákadel, jež Jamajka nabízí:

1/ Bob Marley

Kdo má rád reggae, netřeba hledat další důvody. Hlas mistra žánru vás na tomto karibském ostrově bude provázet všude, kam „dosáhne“ reprodukovaná hudba. Bubny, banja a tamburíny si tu žijí vlastním životem, pravidelně se zde konají reggae festivaly. Uvolněný postoj se na ostrově Jamajka přenesl z tradiční hudby do většiny dalších oblastí.

Bob Marley

2/ Pozorování ptáků

Možná si říkáte, že dovolenou vybíráte podle zcela jiných kritérií, ale Jamajka nabízí pozoruhodnou krásu, kterou ocení nejen zarytí ornitologové. Nejlepší je udělat si výlet do džungle s průvodcem. Nemůže se vám pak stát, že nějakého miniaturního, úžasně barevného ptáka přehlédnete. Na ostrově Jamajka sídlí bezmála 30 endemických druhů opeřenců lákajících cestovatele z celého světa. V zimě se pak Jamajka stává azylem pro více než 300 dalších druhů. Vybavte se fotoaparátem s dlouhým objektivem, obraťte ho do korun stromů a hledejte.

exotický pták

3/ Útulné pláže

Nelze navštívit Karibik a vynechat místní proslulé pláže. Jamajka však nenabízí jen typické pohlednicové dlouhé pláže s bílým pískem a nad vodou se sklánějícími palmami. Je zde rovněž spousta menších dělených zátok, kde také můžete výtečně relaxovat a pozorovat přírodu, ale ve větším soukromí.

pláž na ostrově Jamajka

4/ Výhledy se šálkem kávy

Toužíte-li po přírodních krásách, ale nechcete se pouze válet na pláži, určitě vás potěší fakt, že Jamajka láká i na působivá pohoří s mnoha turistickými trasami. Během výšlapu se můžete občerstvit na jedné z mnoha kávových plantáží, kde si pochutnáte na zaručeně čerstvém, lahodném moku. Místní pěstitelé se s vámi v případě zájmu též rádi podělí o zajímavosti z produkce zdejší kávy.

hory na Jamajce

5/ Modrá laguna

K věhlasu Modré laguny nejvíce přispívá její monumentální krása a specificky modrá barva. Za zmínku jistě stojí fakt, že se tu v roce 1988 natáčel film Koktejl s Tomem Cruisem. Laguna je díky své hloubce (více než 60 metrů) ideálním místem k potápění a sídlí zde značné množství ryb. Jejich pozorování je zejména v noci nezapomenutelným zážitkem.

potápění na Jamajce

6/ Kuře po karibsku

Jerk chicken je na ostrově Jamajka stejně všudypřítomné jako odkaz výše zmíněného Boba Marleyho. Místní lahůdku seženete nejen v každé restauraci, ale také u pouličních prodejců. Děti jsou zde prý tímto pokrmem doslova „odkojené“. Proč? To pochopíte hned po prvním soustu.

kuře po karibsku

7/ Zipline

Adrenalinové dobrodružství v korunách stromů má stále více příznivců. Rychlojízda na laně je skvělou příležitostí, jak si napínavějším způsobem prohlédnout krajinu s větrem ve vlasech. Jamajka se pyšní nejdelší zipline dráhou v Karibiku – s rychlostí dosahující až 80 kilometrů v hodině. Nabízí ale také pomalejší varianty. Stačí si vybrat, nad jakou oblastí chcete profrčet.

zipline na ostrově Jamajka