Vždy jste toužili na vlastní oči zhlédnout Monu Lisu, Eiffelovku, katedrálu Notre Dame a Vítězný oblouk? Chtěli jste posedět v Hemingwayových oblíbených putykách, kochat se francouzským šarmem nebo se jen procházet po pařížských bulvárech a pochutnávat si na čerstvých croissantech? Pokud jste aspoň jednou odpověděli ano, neváhejte. Nyní máte ideální příležitost!

Ušetříte a nebudete se mačkat

Paříž se v posledních letech stala nebezpečně přeplněnou metropolí. V Louvru, místě výsostně zasvěceném umění, to začalo vypadat jako na nádraží v dopravní špičce. A i na dalších, neméně populárních „atrakcích“, jakými jsou např. Musée d’Orsay nebo již zmiňovaná Eiffelova věž, jste mohli strávit více času čekáním venku v nekonečných frontách než třeba obdivováním Monetových Modrých leknínů nebo výhledu na město. To v současné době nehrozí.

Musée d’Orsay

Výrazně klesly i ceny ubytování, často až o 30 procent. A finanční zvýhodnění se odrazilo rovněž na místních gastronomických službách, které mají mlsným jazýčkům rozhodně co nabídnout. O specialitách francouzské kuchyně jsme se ostatně už několikrát rozepsali v rubrice Chutě světa.

muzeum Louvre

Policisté jsou více ve střehu

Pokud máte v důsledku nedávných tragických událostí strach z nepříjemné atmosféry, zdaleka není tak zastrašující, jak by se dalo čekat. U náboženských staveb možná potkáte dobře ozbrojené policisty a na zvýšenou ostražitost můžete namátkově narazit, ale všudypřítomné, po zuby ozbrojené armády se obávat nemusíte. Nehledě k tomu, že více policistů v ulicích není na škodu i kvůli kapsářům, kteří se stali nedílnou a velmi otravnou součástí (nejen) této metropole.

Champs-Élysées

Odhaduje se, že tyto paradoxně turisticky velmi výhodné podmínky vydrží více než rok. Pokud si chcete užít jedno z nejvyhlášenějších evropských měst za příznivou cenu a v období co největšího klidu, navštivte Paříž do léta. Můžete prožít příjemnější a méně nákladný pobyt než v posledních letech. Mějte na paměti, že nejlepší doba je právě teď a nepotrvá věčně…

katedrála Notre Dame