Kam za zimními radovánkami? Rozhodně neprohloupí ten, kdo se vydá na lyžovačku do Vysokých Tater. Lyžařská střediska na Štrbském Plese i v Tatranské Lomnici hlásí velice dobré podmínky – 65 až 70 cm sněhu. Pro lyžaře je otevřeno 23 sjezdovek a na milovníky běžek čeká 19 km upravených tratí.

Tatranská Lomnica

Sněhová rodinka váží víc než 30 aut

Na Skalnatém plese vás u horní stanice kabinkové lanovky uvítají čtyři obří sněhuláci. Jsou vysocí skoro sedm metrů a jejich průměr činí 5,5 metru. Na jejich výrobu se spotřebovalo 175 m³ technického sněhu. Neumíte si to množství představit? Tedy vězte, že váží asi tolik jako 33 osobních aut!

Sníh sem byl navážen sice už před Vánocemi, ale dokončit dílo se stavitelům podařilo až před pár dny. Rodinu čítající matku, otce a dvě děti vytvořilo šest lidí pod velením autora nápadu – sochaře Tatranského ledového dómu na Hrebienku Adama Bakoše. Ten předpokládá, že se sněhová rodinka v průběhu zimy ještě rozroste.

lanovka na Lomnický štít

Koncem ledna se tu uskuteční ledosochání

Sněhuláci jsou tak trochu lákadlem na třídenní akci pod názvem Tatry Ice Master, která startuje na Hrebienku v pátek 29. a potrvá do neděle 31. ledna. Jde o čtvrté neoficiální mistrovství světa v tesání ledových soch s bohatým doprovodným programem.

Tatranská Lomnica

Letos se ho zúčastní umělci z 12 zemí, jejichž úkolem bude vdechnout život tunám ledu podle zadaného tématu, které bude každý den jiné. V pátek se točí kolem světové fauny, v sobotu je donutí k zamyšlení nad krajinou, odkud pocházejí, a v neděli? To už mají ruce volné, vše bude záviset na jejich vlastní fantazii.

pohled na Štrbské Pleso