Pozlacené kohoutky ve sprše, mramorové zdi, nejkvalitnější elektronika a ty nejvybranější gastronomické lahůdky – jako by to všechno ještě nestačilo a dubajský hotel Burdž al-Arab (nebo také Burj Al Arab) měl potřebu zajít ještě dále. Někteří hosté si v minulosti stěžovali, že pláž u hotelu není dostatečně luxusní a že by chtěli mít u vody trochu sofistikovanější zázemí. Dočkají se!

Přibydou dva bazény a 400 lehátek

Severní plošina (či paluba) se hostům oficiálně otevře ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Jak se dá asi u všeho spojeného s hotelem Burdž al-Arab čekat, nepůjde o žádnou obyčejnou terásku, jakou turisté běžně z hotelů znávají. Opět se jedná o architektonický majstrštyk, o který se doposud nikdo nepokusil.

Soukromá luxusní plošina bude mít výměru 10 000 metrů čtverečních a bude vyčnívat sto metrů do zálivu. Vejde se na ni 32 chatek, 400 lehátek, jeden sladkovodní bazén o 612 metrech čtverečních a jeden bazén se slanou vodou, který bude mít hned 828 metrů čtverečních. Chybět nebudou ani restaurace a bar.

pohled na Dubaj a hotel Burdž al-Arab

Tvůrci kladli důraz i na ekologii

O konstrukci tohoto gigantu se postarali mořští konstrukční experti ve Finsku a paluba sestává z šesti částí. Vyrobená je z oceli a váží impozantních pět tisíc tun. A jak se s výrobou pokročilo? Hodně. Aktuálně už je totiž plošina dopravována po moři do Dubaje. Dorazit by tam měla v půli února.

Ekologové se podle všeho z nového luxusního přídavku hotelu Burdž al-Arab hroutit nemusí. Venkovní terasa bude stát na 90 ocelových pylonech, přičemž každý bude mít průměr bezmála jeden metr. Konstrukce by měla mít minimální dopad na mořské prostředí a navíc podle expertů bude poskytovat tolik vitální stín pro mořský život v zálivu.

hotel Burdž al-Arab