Letí to, že? Nedávno jsme vítali Nový rok a přitom se už blíží Valentýn 2016! Chcete překvapit svoji drahou polovičku a vytáhnout ji někam do světa? Avšak ještě nevíte kam a jak to narychlo zařídit? Nemusíte se stresovat zdlouhavým zvažováním a organizací. Stačí si vybrat jednu z pěti následujících variant a následně kliknout na odkaz. Díky tomu se dozvíte, které hotely (nebo kompletní zájezdy) jsou ještě volné a kolik stojí. Tak jdeme na to!

1/ Budapešť

Máte-li auto, případně vám nevadí cesta autobusem či vlakem, vypravte se do maďarské metropole. Čeká tam na vás příjemné ubytování, skvělá místní kuchyně, hudební kluby, útulné kavárny, vyhlášené lázně i historické ulice a náměstí. Strávit zde romantický a přitom rozhodně ne nudný víkend s nálepkou Valentýn 2016 nebude ani trochu problém. A možná vás překvapí skutečnost, že v Budapešti neutratíte až zas tak moc peněz!

TIP: Určitě se nezapomeňte projít na Rybářskou baštu (mapa) nedaleko hradu. Je z ní totiž krásný výhled na město. Stojí poblíž Matyášova chrámu a vyniká svou pískovcovou barvou. Ve středověku se na tomto místě nacházel trh s rybami.

Rybářská bašta

2/ Benátky

Milujete Itálii, historii a místa, kde se svým způsobem zastavil čas? Vypravte se do Benátek, jež se rozkládají se na 121 ostrovech a ostrůvcích, které spojuje 435 mostů a protíná 170 kanálů. Turisticky nejatraktivnější čtvrtí je San Marco, kde se nachází Dóžecí palác, bazilika svatého Marka, stejnojmenné náměstí (Piazza San Marco) i dva sloupy, symboly Benátek. Nejdůležitější kanál se jmenuje Canal Grande (Velký kanál), klenou se přes něj čtyři mosty, lze ho překonat také četnými přívozy.

TIP: Nevynechejte ani most Ponte di Rialto (mapa), který lze charakterizovat slovy „romantika oděná do kamene“. Byl postaven v roce 1592 a patří k nejfotografovanějším na světě. Potrpíte-li si na selfie, pořiďte si jedno i na tomto místě.

most Ponte di Rialto

3/ Amsterdam

Jste (věčně) mladí, neklidní a chcete si užívat? Nizozemský Amsterdam má hodně tváří, ale pokud se řadíte mezi odvázanější jedince, určitě oceníte zejména tři z nich – marihuanu, erotiku a kluby. Jointa seženete pomalu na každém rohu, od toho jsou zde coffee shopy. Všudypřítomnou zábavu pouze pro dospělé si budou pochvalovat nejen rozvernější páry, ale především nezadaní muži, kteří hodlají prožít Valentýn 2016 svérázným způsobem. No a ti, co rádi tancují, případně s oblibou klábosí v „nezávislém“ prostředí, určitě zajdou do některého z mnoha podniků. Hity od Míši Davida, Káji Gotta či Pepíčka Zímy zde však nečekejte, poslechnete si především alternativní styly.

TIP: Během valentýnského víkendu se můžete zúčastnit festivalu Wonderland. Těšte se DJ’s z celého světa a na pořádnou porci techna a house music. Tyto rytmy budou znít dlouhých 16 hodin na třech festivalových místech v areálu Westergasfabriek. Veškeré info naleznete zde.

amsterdamský coffee shop Dampkring

4/ Kodaň

Toužíte-li vypravit se někam, kde to (nejspíš) ještě neznáte, zamiřte do Kodaně. Hlavní a největší město Dánska nepatří mezi nejčastější cíle českých turistů, navzdory tomu má však co nabídnout. Nalézá se zde největší dánský přístav, zaujme vás jistě i fakt, že zde fungují dvě linky velice moderního a zcela automatického metra, kdy vlakové soupravy jezdí bez řidičů. Jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí je bronzová socha malé mořské víly. V centru Kodaně leží známý zábavní park Tivoli (mapa). Ten je ale v zimě zavřený, jeho brány se otevřou až 6. dubna.

TIP: Valentýn 2016 však můžete – alespoň částečně – prožít na zámku! Jmenuje se Rosenborg, je renesanční a rovněž se nalézá v centru města (mapa). V jeho sklepeních jsou uloženy korunovační klenoty a královské šperky.

Valentýn 2016 v parku Tivoli? Proč ne!

5/ Paříž

Když se řekne Paříž, patrně se vám ihned vybaví nedávný teroristický útok. Ale na druhou stranu – pravděpodobnost, že se zrovna vy stanete obětí přestřelky nebo výbuchu bomby, je velice mizivá. S ironickou nadsázkou lze říct (a nadšení cestovatelé nám jistě dají za pravdu), že je pořád lepší – a každopádně romantičtější – umřít v útulné kavárně ve francouzské metropoli s úchvatnou historií a spoustou památek a muzeí než se stát obětí psychopata v hospodě čtvrté cenové skupiny v Ústí nad Labem, Ostravě-Porubě nebo Českém Brodě. Buďme ale optimističtí a věřme ve světlé zítřky! Valentýn 2016, Eiffelova věž, Louvre, Champs-Élysées, Notre Dame i Vítězný oblouk – to je přeci báječná kombinace. Nehledě na to, že víkend v Paříži je momentálně mnohem levnější záležitostí než třeba před dvěma lety. O tom jsme se nedávno rozepsali v tomto článku.

TIP: Jste-li příznivci ragby, můžete výlet do Paříže spojit například s návštěvou zápasu Francie – Irsko. Ten se uskuteční v sobotu 13. února 2016 ve 14.30 hodin na stadionu Stade de France (mapa). Více informací naleznete zde.

most Pont des Arts, řeka Seina a muzeum Louvre

Valentýn 2016 stokrát jinak

Nezaujala vás ani jedna z variant? I to se může stát. Kompletní a velmi pestrou nabídku na téma Valentýn 2016 naleznete tady.

Přejeme šťastnou cestu a skvělé zážitky!