V českých luzích a hájích panuje nevlídné období. Jsou však země, které nabízejí nejen příjemnější počasí, ale také bohatý zábavný program. Ten lze navíc zažít pouze v únoru a kvůli němu rozhodně stojí za to zabalit kufry. Ať už to pojmete ve velkém stylu a vyrazíte přes oceán, nebo si jen zpestříte všední dny krátkým letem a víkendovým programem, nebudete litovat. Vybere si každý. A navíc, nevyjde-li to letos, můžete zkusit štěstí příští rok!

1/ Mardi Gras v New Orleans

Tradiční karnevalová masopustní slavnost je potěchou nejen pro oko. Jezdci na koních a alegorické vozy hýří barvami, samozřejmostí je kromě dobré nálady také skvělé jídlo a pití. Slavnostní procesí vtrhne v Louisianě do ulic 9. února. A návštěvu si v minulosti nenechal ujít ani James Bond!

slavnost Mardi Gras

2/ Karneval na Tenerife

Kdo chce zažít festivalovou atmosféru roztančeného veselí, ale Amerika je pro něj příliš z ruky, ten ať se vydá na Kanárské ostrovy. Karneval v Santa Cruz de Tenerife je druhým největším na světě a lokalita je „co by kamenem dohodil“. Oslavy jsou již v plném proudu a tančit se bude minimálně do 14. února.

karneval v Santa Cruz

3/ Dostihy ve Svatém Mořici

Oblíbené švýcarské středisko Svatý Mořic vábí tento měsíc každoročně nejen milovníky zimních sportů. Koná se zde tradiční dostihový svátek White Turf, který se odehrává na zamrzlém jezeře. Závod má díky přírodním scenériím neopakovatelnou atmosféru. Klání je třídenní a žokejové letos osedlají své koně 7., 14. a 21. února.

dostihy během White Turf

4/ Art deco party na Novém Zélandu

Více než dostihy milujete Velkého Gatsbyho a chtěli byste dobovou atmosféru zažít na vlastní kůži? Vyrazte do přístavního města Napier na Novém Zélandu a navštivte Tremains Art Deco Festival. V dokonalých dobových kostýmech se zde celý víkend hraje a tančí v rytmu swingu, ulice brázdí nablýskané veterány a konzumují se jablečné speciality. Ozdobte se čelenkou, kolem krku omotejte boa, v kterémkoli z místních kadeřnictví si nechejte vytvořit typický účes a obdivujte art deco architekturu. Třicátá léta čekají 17. až 21. února už jen na vás.

Tremains Art Deco Festival

5/ Do Anglie po stopách Tudorovců

Již 18. února 2016 uplyne 500 let od narození Marie I. Tudorovny a mnohá místa v Anglii jsou s touto významnou britskou panovnicí úzce spjata. Korunována byla na hradě Framlingham v Suffolku, v londýnském Hampton Court Palace trávila líbánky s Filipem II. a pohřbena je ve Westminsterském opatství. Spojit například návštěvu Londýna s historickou událostí dodá celému výletu na lesku.

Hampton Court Palace

6/ Za oscarovými lokalitami do Jordánska

Co mají společného na Oscara nominované filmy Marťan a Theeb? Oba byly natočeny v Jordánsku. Země nabízí přírodní scenérie, které uchvacují nejen filmaře. Na severu oplývá zelení, jihu kralují pouště, přičemž žezlo třímá Wádí Rum, která je označována za nejbarevnější z pouští Blízkého východu. Nemluvě o fascinujícím skalním městě a archeologickém nalezišti Petra. Nebo vás zajímají doly z období krále Šalamouna? Jordánsko má v zásobě ještě mnohá další překvapení.

lokalita Wádí Rum

7/ Za ideálními podmínkami do zasněžených Alp

Milovníci zimních sportů se dočkali. Nedostatek sněhu konečně vystřídaly modelové podmínky. Ski-areály v Alpách otevřely veškeré trasy a upravené svahy lákají k nazutí prken všech možných délek a tvarů. Vyjeďte proto na hory co nejdříve.

Alps-1